Facebook Pixel

Попит на нафту в Китаї обвалився на 20%

В КНР скоротились обсяги споживання нафти на 20% – з 14 млн барелів на добу до 11 млн.

Скорочення попиту розраховується відносно середніх для цієї пори року рівнів споживання. Це найсерйозніший удар по ринку нафти з моменту фінансової кризи 2008-2009 року і найнесподіваніше падіння після терористичних атак у США 11 вересня 2001 року, пише Bloomberg.

Шок попиту нафти в Китаї знижує ціни на сировину. Трейдери на біржах масово відкривають короткі позиції, щоб заробити на падінні стратегічного ресурсу. В ході сьогоднішніх торгів вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent опускалася на 3,4% – до $54,7 за барель. Станом на 19:40 (UTC+2) на лондонській ICE Futures нафта торгується в межах $54,8.

Березневий ф'ючерс WTI на електронних торгах Нью-Йоркської NYMEX подешевшав більш ніж на 2% і торгується в районі $50,5 за барель. За підсумками січня 2020 Brent втратила 20% біржової ціни, впавши з майже $70 за барель на початку січня до нижче $55 за барель станом на сьогодні.

Fitch Ratings прогнозує, що поширення епідемії пневмонії в Китаї може стримати зростання попиту на нафту і привести до перевиробництва ресурсу через збільшення видобутку в Бразилії, Норвегії та США. На тлі обвального зниження споживання нафти в другій економіці світу може привести до профіциту ресурсу і подальшого зниження ціни. Citigroup Inc., один з найбільших фінансових конгломератів світу, вже знизив свій прогноз ціни Brent з $69 до $54 за барель в першому кварталі 2020 року і з $68 до $50 за барель у другому кварталі.

«Очевидно, що ситуація в Китаї стала «чорним лебедем» для нафтового ринку, — відзначає партнер Again Capital LLC в Нью-Йорку Джона Кільдуфф. — До спалаху пневмонії ще були якісь надії на збільшення попиту, проте тепер вони зійшли нанівець», — говорить експерт.

Контекст. Китай є найбільшим світовим імпортером нафти з 2016 року з долею світового споживання в 15%. Споживання нафти в Китаї становить близько 14 млн барелів на добу, що еквівалентно сукупним потребам Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Великої Британії, Японії та Південної Кореї. Зміна обсягу попиту в цій країні має великий вплив на глобальний ринок. Поставки латиноамериканської нафти в Китай зупинилися ще минулого тижня, а поставки з Західної Африки демонструють уповільнення. Китайські нафтопереробні компанії скоро зіткнуться з дефіцитом порожніх сховищ під нафтопродукти. Sinopec Group, найбільша нафтопереробна компанія Китаю, готується до скорочення виробництва на 13-15% і ухвалить рішення про необхідність цих заходів до 9 лютого.

ОПЕК збирається протягом найближчих днів на надзвичайні збори технічного комітету з єдиним питанням – порятунку ринку від краху. ОПЕК повинна буде вирішувати питання про істотне скорочення видобутку нафти. Однак США, найбільший виробник нафти, не пов'язані зобов'язаннями нафтового картелю і зможуть отримати вигоду, заміщаючи обсяги, які скоротять країни ОПЕК.

Епідемія коронавірусу в перший день торгів після тривалих новорічних канікул привела до обвалу на китайських біржах 3 лютого 2020. Індекс Shanghai Composite обвалився на 8,73%, досягнувши свого мінімуму з минулого року. Зведений індекс провідних китайських компаній CSI300 впав на 7,9% — до 3.688,36 пункту. Високотехнологічний Shenzhen Сomponent, китайський аналог американського Nasdaq, втратив 9,13%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉