Помпео розкрив подробиці першої поставки нафти у Білорусь

Фото: mfa.gov.by

Фото: mfa.gov.by

США починають перші поставки нафти у Білорусь.

Подробиці розповів державний секретар США Майкл Помпео, повідомляє Держдепартамент США.

За його словами, цього тижня перша партія американської сирої нафти відправиться у Білорусь.

Telegram Logo

«Ця конкурентна угода, укладена американським енергетичним трейдером United Energy Trading за сприяння американської фірми Getka і їх польського партнера UNIMOT», — зазначив Помпео.

На його думку, ця угода зміцнює суверенітет і незалежність Білорусі, а також демонструє, що влада США дають можливість своїм компаніям заходити на білоруський ринок.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Домовленості про постачання зазначених були досягнуті в лютому 2020 року в Мінську під час візиту туди Помпео.

При цьому США закликали Білорусь провести ринкові, лібералізуючі торгівлю реформи, необхідні для просування процесу вступу країни до СОТ.

«Ці заходи допоможуть Білорусі повністю розкрити свій торговий та інвестиційний потенціал і забезпечити своє майбутнє. Сполучені Штати з нетерпінням чекають продовження зміцнення нашого партнерства», — заявляє Помпео.

У свою чергу міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, як передає його прес-служба, також підтвердив початок постачань американської нафти і заявив про наміри Білорусі зміцнювати партнерство з США.

«Білоруська сторона продовжить діяти в інтересах зміцнення партнерських відносин з США, які, на наше переконання, являють собою внесок у спільні зусилля з подолання протиріч в Євро-Атлантиці та Євразії», — наголошується в коментарі Макеєва.

Контекст. У січні 2020 року Білорусь здійснила закупівлю нафти в Норвегії, а в листопаді 2019 – здійснила пробну закупівлю казахстанської нафти.

Раніше в Білорусі виникли проблеми з поставками нафти з Росії: сторони не могли домовитися про ціну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини