Чому помідори зросли в ціні на третину і продовжать дорожчати

Українські тепличні комбінати почали підвищувати ціни на помідори, з початку жовтня вона зросла на 14%, а в порівнянні з жовтнем минулого року — на 29%.

Основними причинами цінового зростання стали погіршення погодних умов, а також зниження середніх температур в нічний період, повідомляють аналітики EastFruit.

В результаті темпи дозрівання помідор знизилися, що призвело до помітного зниження пропозиції на українському ринку.

Telegram Logo

Сьогодні українські тепличні комбінати готові відвантажувати томат по 15-22 грн/кг ($0,53-0,78 за кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. І основним фактором для цінового зростання в даному сегменті, стало підвищення попиту на тепличні помідори.

При цьому через похмуру прохолодну погоду пропозиція даної продукції на ринку істотно скоротилося, що також сприяло подорожчанню тепличних помідор.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На сьогоднішній день помідори закритого грунту в Україні вже коштують в середньому на 29% дорожче, ніж на початку жовтня 2019 року. При цьому представники комбінатів не виключають можливості подальшого подорожчання в даному сегменті за умови збереження сьогоднішніх темпів збуту.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини