«Північний потік-2»: що за інтрига з судном «Академік Черський»

Російське судно «Академік Черський», яке є єдиним трубоукладачем, який можна використовувати для будівництва «Північного потоку — 2», потрібно модернізувати, щоб з його допомогою займатися укладанням труб діаметром 48 дюймів, які є необхідними для газопроводу.

Як пише агентство «РИА Новости», поки не ясно, чи буде судно займатися прокладанням прикінцевої ділянки «Північного потоку».

Quote«Але під санкції США судно «Газпром флоту» не підпадає, а якщо воно візьметься за роботу, зупинити будівництво буде складно. І якщо Вашингтон не придумає нові способи перешкодити «Північному потоку — 2», то 2020 року його все-таки добудують», — відзначає агентство.

Зі свого боку видання EADaily згадує про судна постачання «Іван Сидоренко» та «Остап Шеремета», які зможуть забезпечити роботу «Академіка Черського».

Telegram Logo

«Якщо два судна постачання дійсно йдуть у Балтійське море (за даними навігаційних порталів Marinetraffic і Vesselfinder, 26 травня вони пройшли повз Сінгапуру і змінили кінцеву точку свого маршруту на індійський порт Кочі), то перехід триватиме у них півтора-два місяці», — пише видання.

Варто також зазначити, що раніше повідомлялося про те, що основні роботи щодо завершення «Північного потоку — 2» можуть початися восени через заплановане дооснащення «Академіка Черського» (яке триватиме кілька місяців) і через те, що оператор проєкту повинен представити оновлений план робіт і погодити його з Данським енергетичним агентством.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Крім того, в повідомленні агентства йдеться, що в липні — серпні в районі острова Борнхольм йде нерест тріски і протягом двох місяців усі роботи там заборонено», — резюмувало EADaily.

Контент. Будівництво газопроводу було припинено через введені США санкції проти підрядників газопроводу в грудні 2019 року. Але на спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що «Північний потік – 2» відповідає європейському законодавству і що його треба добудувати.

На початку травня цього року Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило про намір відхилити заявку оператора газопроводу «Північний потік — 2» компанії Nord Stream 2 на звільнення від вимог газової директиви Євросоюзу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини