Північна Корея вранці у понеділок, 18 грудня 2023 року, випустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка може вразити будь-яку точку Сполучених Штатів. Це був другий запуск протягом кількох годин, пише Reuters з посиланням на офіційні заяви влади Південної Кореї та Японії.
Ракета має дальність понад 15 тис. км – тобто може досягти будь-якої точки Японії та материкової частини США, заявив віце-міністр оборони Японії Шінго Міяке.
За даними ради нацбезпеки Південної Кореї, це була твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета (МБР).

Режим Кім Чен Ина запустив ракету з полігону поблизу міжнародного аеропорту столиці Пхеньяна в бік моря біля східного узбережжя Північної Кореї. Вона подолала близько 1000 км.
Політ тривав 73 хвилини. В липні аналогічна ракета Hwasong-18 летіла 74 хвилини.
За даними міноборони Японії, ракета сягнула максимальної висоти понад 6000 км і впала у море на захід від Хоккайдо за межами виключної економічної зони Японії.
За даними розвідок, в районі аеропорту Пхеньяна розташоване підприємство зі складання ракет.
За кілька годин до того, у неділю ввечері, Північна Корея запустила балістичну ракету малої дальності. Та пролетіла приблизно 570 км і впала в океан.
Запуск корейці супроводили різкою заявою, в якій засудили США за «попередній перегляд ядерної війни».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також