Facebook Pixel

Після візиту путіна в Пхеньян Південна Корея перегляне свою позицію не передавати Україні зброю

Після візиту путіна в Пхеньян Південна Корея перегляне свою позицію не передавати Україні зброю

Після візиту путіна в Пхеньян Південна Корея перегляне свою позицію не передавати Україні зброю

Уряд Південної Кореї заявив, що з глибоким занепокоєнням засуджує рішення Північної Кореї і росії підписати договір про всеосяжне стратегічне партнерство з метою зміцнення взаємного військового та економічного співробітництва. Про це пише Yonhap News.

У договорі, підписаному лідером Північної Кореї Кім Чен Ином і президентом росії путіним після їхнього саміту в Пхеньяні, йдеться про те, що якщо Північна Корея або росія зазнають збройного вторгнення і опиняться у стані війни, то одна з них надасть військову допомогу іншій без зволікань.

Quote«Це софістика і абсурд сторін, які порушили обов'язки і норми міжнародного співтовариства, обіцяти військову співпрацю, припускаючи превентивний удар з боку міжнародного співтовариства, який не відбудеться. Уряд чітко підкреслює, що будь-яка співпраця, яка прямо чи опосередковано допомагає Північній Кореї нарощувати свій військовий потенціал, є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН і підлягає міжнародному моніторингу та санкціям», — заявив голова офісу радника президента з національної безпеки Чан Хо Чжин.

Також Сеул попереджає, що це неминуче матиме негативний вплив на відносини між Республікою Корея і росією, якщо остання, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН і автором резолюції про санкції проти Північної Кореї, порушить саму резолюцію і завдасть шкоди безпеці Південної Кореї, підтримуючи Північну Корею.

Quote«Уряд буде рішуче боротися з будь-якими діями, що загрожують нашій безпеці, разом з міжнародним співтовариством і буде і надалі зміцнювати розширене стримування альянсу США-росія і тристоронню систему співробітництва в галузі безпеки для нейтралізації ядерного і ракетного потенціалу Північної Кореї», — сказав Чан Хо Чжин.

Зокрема, в уряді попередили, що питання підтримки України зброєю буде переглянуте. Раніше Південна Корея заявляла, що не надаватиме Україні летальну зброю.

Quote«Хоча ми ще не знаємо всіх конкретних деталей переговорів між росією і Північною Кореєю, ми вирішили оголосити позицію уряду, проаналізувавши і оцінивши те, що з'явилося на даний момент, і текст договору про всеосяжне стратегічне партнерство, опублікований сьогодні вранці», — сказав Чан Хо Чжин.

Подякувати 🎉