Facebook Pixel

Аудитори знайшли в «Укрзалізниці» порушення на понад 60 млрд

Державна аудиторська служба за період з 2017 по 2020 рік виявила в «Укрзалізниці» фінансові порушення та ризики на 61,4 млрд грн. Зокрема, фінансові порушення призвели до втрат 1,3 млрд грн, через ризиковані операції компанія втратила або недоотримала 29,9 млрд грн, повідомляє проєкт «Марлін» із посиланням на звіт ДАСУ.

Згідно із звітом, порушення у сфері закупівель склали 21,5 млрд грн, інші порушення та недоліки – 7,2 млрд гривень. Також були виявлені порушення, через які «Укрзалізниця» може додатково втратити 1,6 млрд грн.

Як приклад, Державна аудиторська служба наводить закупівлю вагонів у 2018 році на $150 млн за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку, яка не була доведена до кінця через незрозумілі причини. Від кредиту «Укрзалізниця» відмовилася, однак сплатила 75 млн грн за транзакцію коштів.

Telegram Logo

У звіті повідомляється, що компанія не сплатила до бюджету 956 млн грн дивідендів від чистого прибутку за 2018-2019 роки, тепер «Укрзалізниці» загрожує пеня.

Порушення виявили і у витратах на утримання окремих членів наглядової ради компанії. Без відповідних актів «Укрзалізниця» витратила 15 млн грн, зокрема, на авіаквитки – 9,8 млн грн, на проживання – 2,2 млн грн, на харчування – 2,4 млн грн, і ще 0,6 млн грн на vip обслуговування в терміналах.

Контекст. За пів року «Укрзалізниця» зазнала збитків на 1,4 млрд грн. Згідно із звітом Тимчасової слідчої комісії ВРУ з перевірки стану «Укрзалізниці», компанія втратила третину ресурсів, а керівництво працює неефективно. Також повідомлялося, що РНБО ініціювала введення тимчасового керівництва на залізниці через загрозу банкрутства.

Коментарі

Всі новини