Facebook Pixel

«Укрзалізниця» за пів року зазнала збитків на 1,4 млрд грн

За перше півріччя 2021 року «Укрзалізниця» відзвітувала про 1,4 млрд грн сукупних чистих збитків. Станом на липень 2021 року підприємство мало 39,1 млрд грн заборгованості перед банками. Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства, передає «Марлін».

«Збиткову діяльність «Укрзалізниці» спричинено зменшенням обсягів перевезень і перевищенням темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу», – заявляють представники транспортного монополіста.

Зокрема, йдеться про невиконання 6% планових вантажних перевезень і 11,3% пасажирських перевезень. З-поміж негативних чинників в «Укрзалізниці» також виділяють:

Telegram Logo
  • зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;
  • зменшення експорту зерна на тлі зменшення цьогорічного врожаю та зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року з огляду на активізацію пропозиції з РФ.

Водночас доходи від вантажних перевезень, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, збільшилися на 564,9 млн грн, або 1,8%, а від пасажирських перевезень – на 511,4 млн грн (26,7%).

Зазначимо, що із серпня обов’язки голови правління АТ «Укрзалізниця» виконує Олександр Камишін.

Контекст. «Укрзалізниця» закінчила зі збитками 2020 рік у розмірі 11,4 млрд грн. Нещодавно Тимчасова слідча комісія ВРУ з перевірки стану «Укрзалізниці» представила звіт, у якому йдеться про втрату третини ресурсів компанії та неефективну роботу керівництва. Раніше РНБО ініціювала введення тимчасового керівництва на залізниці через загрозу банкрутства.

Коментарі

Всі новини