Facebook Pixel

«Укрзалізниця» втратила третину основних фондів. Комісія Ради пропонує віддати правління компанії під суд

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, створена для перевірки й оцінювання стану АТ «Укрзалізниця», встановила, що компанія втратила третину своїх основних фондів, і вважає, що топ-менеджмент компанії потрібно терміново міняти.

Про це заявила голова ТСК Юлія Гришина під час засідання Верховної Ради, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ми констатуємо, що керівництво «Укрзалізниці» не береже та не розвиває довірене їй державою майно й основні фонди. Перевіркою встановлена втрата третини основних фондів. За досліджувані нами п'ять років «Укрзалізниця» виконала план капіталовкладень тільки на 65%. Не освоєно в цьому напрямку майже 30 млрд грн. Внаслідок цього інфраструктура залізниці перебуває в критичному стані», — розповіла Гришина.

Telegram Logo

За її словами, ще одна причина проблем — це великий вплив олігархічних груп, які регулярно недоплачують компанії, зокрема не дотримуються тарифів щодо вантажоперевезень. За даними Гришиної, це позбавило «Укрзалізницю» за останні п'ять років 100 млрд грн.

«Стан, у якому опинилася «Укрзалізниця», вже не дає їй змоги виконувати повною мірою завдання з перевезення вантажів і пасажирів», — вважає голова ТЧК.

Тому Комісія запропонувала прискорити ротацію управлінської ланки «Укрзалізниці».

«Іде певний рух щодо зміни топ-менеджменту «Укрзалізниці», але він недостатній. І крім того, що топменеджмент «Укрзалізниці» терміново необхідно міняти, цих людей потрібно притягати до відповідальності згідно з тими пунктами, які вказані в нашому проміжному звіті», — заявила Гришина.

Вона також відзначила те, що наступним кроком щодо топменеджменту та наглядової ради компанії має стати погодження розмірів їхніх зарплат з ефективністю їхньої роботи.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України збільшив чисельність правління «Укрзалізниці» з шести до семи осіб.

Коментарі

Всі новини