Facebook Pixel

На ВЕФ у Давосі обговорять «Хворобу X»: чим небезпечна потенційна інфекція

17 січня на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заплановано обговорення заходів протидії гіпотетичній пандемії «Хвороби Х». За припущеннями, інфекція може бути набагато небезпечнішою за COVID-19, пише Forbes.

У засіданні візьмуть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров'я, фармацевтичних компаній та медичних закладів. Вони обговорюватимуть готовність систем охорони здоров'я до майбутніх епідемій.

«Хвороба Х» — умовна назва вигаданої інфекції, яку вчені використовують для моделювання сценаріїв та розробки протиепідемічних заходів. Раніше ВООЗ залучала експертів для вивчення гіпотетичного патогену зі смертністю у 20 разів вищою, ніж у COVID-19.

Прихильники правих ідеологій звинувачують уряд у підготовці нових локдаунів

Повідомлення про засідання викликало хвилю критики з боку прихильників правих поглядів. Моніка Кроулі, колишня телеведуча Fox News і ексрадниця мінфіну США, заявила, що «Хвороба Х» — привід для введення локдаунів та обмеження свобод.

Подібні твердження нагадують безпідставні теорії про штучне походження коронавірусу та плани Білла Гейтса чипувати вакцинованих. Community Notes в соцмережі X наголошують, що «Хвороба X» є лише гіпотетичною, а не реальною загрозою.

У ВООЗ відкидають звинувачення. Представник організації Майкл Раян заявив, що моделювання гіпотетичних загроз необхідне для ефективного реагування на майбутні пандемії. Подібні дослідження проводяться також щодо COVID-19, Еболи, лихоманки Денге та інших небезпечних хвороб.

У США фіксують спалах захворюваності на коронавірус

Тим часом у США фіксується зростання захворюваності на COVID-19 після свят. Кількість госпіталізацій зросла на 20%, а смертність — на 12,5% за тиждень.

Деякі медзаклади поновлюють вимоги носіння масок через поширення хвороби.

За даними CDC, станом на 30 грудня 2023 року у США через COVID-19 померло 1,165 млн людей. У 2022 році коронавірус став причиною смерті у 3,6% випадків, що на 5,6% менше, ніж у 2020 та 2021 роках.

Нагадаємо, у січні ВООЗ закликає повернути карантинні заходи через зростання захворюваності на COVID-19.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉