Facebook Pixel

Навіть російськомовні українці в Twitter перейшли на українську через російську агресію

Вторгнення росії підштовхнуло російськомовних користувачів соцмережі X (Twitter) перейти на українську в своїх твітах. Це підтвердило дослідження вчених Мюнхенського університету, опубліковане в журналі Communications Psychology.

«Ми бачимо значні зрушення від російської мови до української. Це свідомий вибір користувачів до більш української онлайн-ідентичності. Більше половини переважно російськомовних користувачів твітів переходять на українську, а чверть із них навіть жорстко перешли на українську, коли почалася війна», – підкреслюють автори, Деніел Рацек, Бріттані Девідсон, Пол Тернер, Сяо Сян Чжу та Горан Кауерманн.

Вони проаналізували 4,4 млн твітів з геотегом «Україна» від 62,7 тис. користувачів X (Twitter) до та під час великої війни росії проти України, з січня 2020 по жовтень 2022 років. Вчені вивчили загальні тенденції кількості твітів українською, російською та англійською мовами.

Як українські користувачі Twitter переходять на українську — дослідження

Як українські користувачі Twitter переходять на українську — дослідження

Що показало дослідження:

  • Середня кількість твітів російською (RU, червоний колір) на одного користувача з часом постійно зменшується (з понад 6,5 до 2,1 твітів), і початок війни не став винятком.
  • Кількість твітів англійською (EN, зелений колір) дещо зменшувалась до вторгнення (друга вертикальна риска на графіку), проте потім почала зростати: українці намагаються донести власну точку зору до міжнародної спільноти.
  • Водночас кількість твітів українською (UA, блакитний колір) повільно, але впевнено зростає (з 2,4 до 2,9), причому стрімкий зріст відбувся після 21 листопада 2021 року (коли США вперше заявили, що росія сконцентрувала війська вздовж кордону з Україною — перша вертикальна риска на графіку) та без видимих ознак уповільнення (5,3 наприкінці 2022-го).
  • Після листопада 2021 року кількість твітів RU впала на 21%.
  • Для EN ефект протилежний – різке зростання на 107%.
  • Кількість твітів UA з 2020 року до початку повномасштабної агресії зросла на 43%. Одразу після 24 лютого зростання прискорюється – +87%.
Подякувати 🎉