Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Найважча зима за багато років» Україна допоможе Польщі пройти опалювальний сезон

Опалювальний сезон 2022-2023: як Україна допомагатиме Польщі. Фото: visitukraine.today

Опалювальний сезон 2022-2023: як Україна допомагатиме Польщі. Фото: visitukraine.today

Українська сторона заявила про готовність допомогти Польщі у підготовці до сталого проходження прийдешнього опалювального сезону. Як наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, наша країна готова розпочати експорт вугілля та надавати додаткові обсяги електроенергії країні-партнеру.

Після переговорів зі своїм польським колегою Матеушем Моравецьким Шмигаль заявив, що Україна «готова розглянути можливість відкриття квот на експорт вугілля до Польщі».

Quote«Мова йде про 100 тисяч тонн у вересні, які зараз критично необхідні нашим польським партнерам. Запаси вугілля на наших складах майже 2 млн тонн, це у 2,5 раза більше, ніж на цю дату минулого року. Тому готові підставити плече підтримки нашим польським друзям», — зазначив він.

Ба більше, за словами прем’єра, українські спеціалісти нині активно займаються реконструкцією лінії електропередачі від Хмельницької АЕС до польської підстанції Жешув. Очікується, що заплановані роботи будуть закінчені на тиждень раніше. Це дасть змогу Варшаві експортувати додаткові обсяги електроенергії у близько 1 тис. МВт

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

В уряді зі свого боку звернулись до Польщі із проханням допомогти зі збільшенням експортних квот у рамках ENTSO-Е.

Контекст. Експорт електроенергії з України до ЄС відкрився 30 червня зі 100 МВт до Румунії, а з 7 липня його було поділено зі Словаччиною по 50 МВт. 28 липня ENTSO-E збільшила потужності для експорту до Румунії та Словаччини до 250 МВт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини