Facebook Pixel

Обвал промисловості у США та Німеччині; подорожчання нафти та золота. Головне за вихідні

Початок року дає всі підстави стверджувати, що в світі починається повномасштабна економічна криза. У США заговорили про рецесію, в Німеччині впало виробництво автомобілів. Нафта й золото дорожчають. Такими були світові новини, доки українці святкували.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Міністерство економіки очікує зміцнення гривні. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов вважає ймовірним зростання курсу національної валюти наступного року, якщо цьому сприятиме ситуація на зовнішніх ринках. Водночас він підкреслює, що Національний банк не зможе серйозно вплинути на курс.

«Національний банк може вплинути на таку зміну тимчасово, трохи притримати курс або згладити коливання. Але жоден центральний банк, навіть в розвинених країнах, не має достатньо сили чинити опір серйозним змінам курсу».

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

Радник глави Офісу президента

Промисловість США впала до десятирічного мінімуму. Торгова війна між США та Китаєм призвела до рекордного спаду в секторі американського промислового виробництва впродовж понад десяти років. Про це свідчить показник індексу виробничої активності (PMI) від Інституту управління поставками (ISM), який впав з 48,1 в листопаді до 47,2 в грудні 2019, передає Reuters.

Нафта дорожчає через загострення ситуації на Близькому Сході. Вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures вранці 6 січня досягала $70,75 за барель. За підсумками торгів у п'ятницю 3 січня ф'ючерси зросли в ціні на $2,35 (3,55%) – до $68,6. Приблизно в такому самому темпі дорожчають ф'ючерси на нафту BRENT на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX). Нафта почала дорожчати в п'ятницю після того, як стало відомо про загибель іранського генерала Касема Сулеймані.

Золото подорожчало до шестирічного максимуму. Ціна на золото на торгах 6 січня піднялася на 2,5% – до $1591 за унцію. Це найвищий рівень з квітня 2013 року, повідомило агентство Bloomberg. Таке зростання пов'язане з традиційним прагненням інвесторів піти в активи-притулки, в той час як наростають напруженість і невизначеність у світі.

Виробництво автомобілів у Німеччині впало до 23-річного мінімуму. Німецькі виробники автомобілів, як-от Volkswagen, BMW і Daimler, випустили 4,66 млн одиниць техніки на підприємствах ФРН минулого року, що є найнижчим показником з 1996 року, повідомляє Bloomberg. Галузева асоціація VDA заявила, що зниження на 9% стало результатом зменшення попиту на міжнародному ринку.

Росія відновила постачання нафти в Білорусь. Як повідомляє пресслужба державного концерну «Белнефтехим», очікувані обсяги російської сировини в першій поставці і накопичені ресурси в нафтосховищах дозволять забезпечити безупинну роботу нафтопереробних заводів країни в січні 2020 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉