Торгова війна між США і Китаєм привела до спаду в секторі американського промислового виробництва більш ніж за десять років.
Про це свідчать показник індексу виробничої активності (PMI) від Інституту управління поставками (ISM), який впав з 48,1 в листопаді до 47,2 в грудні 2019, передає Reuters.
«Глобальна торгівля залишається найбільш важливою міжгалузевий проблемою, але є ознаки того, що в результаті укладення торговельної угоди по Фазі-1 поліпшить ситуацію в ряді галузей», — йдеться в заяві голови комітету з виробничого огляду ISM Тімоті Фіоре.

Інститут управління поставками (ISM), який веде промисловий індекс, заявив, що це найнижчий показник з червня 2009 року.
Показник нижче 50 вказує на скорочення промислового виробництва. Грудневі значення індексу відзначили зниження п'ятий місяць поспіль нижче цього контрольного рівня.
Основною причиною спаду виявилася тарифна війна США і Китаю, що сповільнило рух товарних потоків.
У той же час Фіоре зазначив, що показник PMI не катастрофічно низький. Щоб сигналізувати про ризик більш широкого економічного спаду, PMI повинен опуститися нижче значення 43.
Контекст. Минулого місяця США та Китай заявили про досягнення проміжної угоди (Фаза-1), яка буде підписана 15 січня у Вашингтоні. Переговори щодо другого етапу угоди почнуться найближчим часом.
Слабкий виробничий сектор став однією з причин, яка підштовхнула Федеральний резерв США до скорочення процентних ставок в три рази в минулому році.
PMI — індекс виробничої активності інституту управління поставками (ISM) відображає виробничу активність за попередній місяць. Дані вважаються дуже важливим і надійним економічним показником.
Якщо індекс має значення нижче 50, то це вказує на економічний спад, особливо якщо тенденція зберігається протягом декількох місяців. Значення вище 50 вказує на період економічного зростання. Індекс ISM є результатом щомісячного опитування понад 400 компаній в 20 галузях промисловості 50 штатів.