Facebook Pixel

Норвегія передасть Україні €7 млрд військової допомоги за 5 років

Норвегія надасть Україні €7 млрд військової допомоги протягом 5 років.

Про це йшлося на зустрічі прем'єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стере та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в Осло, передає Міністерство закордонних справ Норвегії.

Стере зазначив, що його країна та інші члени НАТО від самого початку підтримували Україну в її боротьбі за незалежність і свободу.

Quote«Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно. В межах Програми підтримки України Норвегія надасть військову, гуманітарну та цивільну допомогу на загальну суму 75 мільярдів норвезьких крон (€7 млрд — ред.) протягом п'яти років» — сказав прем'єр-міністр.

Водночас наголошувалося, що сприяння довгостроковій співпраці між НАТО і Україною є важливою метою.

Quote«Членство в НАТО було наріжним каменем норвезької політики безпеки з моменту заснування Альянсу в 1949 році і має вирішальне значення зараз, коли в Європі знову точиться війна» — підкреслив прем'єр-міністр.

Як Норвегія допомогла армії Україні з 24 лютого 2022 року

Від початку повномасштабного російського вторгнення Норвегія надала Україні 160 ракет «повітря — земля» Hellfire, 3 реактивні установки залпового вогню MLRS, 4 тис. протитанкових ракет, ЗРК Mistral тощо. Також країна передала ЗСУ 23 гаубиці М109. 4 січня 2023 року Міноборони країни повідомило про надання Україні нової партії артилерійських снарядів у кількості 10 тис. одиниць. У грудні 2022 року Норвегія сприяла передачі системи ППО NASAMS.

Також у березні 2023 року Норвегія передала Україні 8 танків Leopard 2А4.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉