Facebook Pixel

НКЦПФР відкрила справу проти Dragon Capital за організацію зборів акціонерів «Мотор Січі»

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відкрила справу проти організаторів ІК Dragon Capital за спробу організації загальних зборів акціонерів «Мотор Січі», яка не відповідала законодавству.

«В рамках своїх повноважень комісія провела відповідні заходи за адресою і під час, зазначені в повідомленні, щодо організації так званих загальних зборів компанії «Мотор Січ», але ніяких дій, які б підтверджували наміри їх законного проведення, не виявила. За результатами чого складено відповідний протокол порушень», — сказано в повідомленні НКЦБФР.

У комісії зазначили, що попереджали організаторів зборів про невідповідність їхніх дій нормам закону «Про акціонерні товариства».

Telegram Logo

«Розпочато процес правозастосування проти учасників ринку. Стосовно депозитарної установи ТОВ «Драгон Капітал» комісією відкрито справу за порушення вимог «Положення про проведення депозитарної діяльності», — уточнюється в повідомленні.

Справу розпочато за здійснення інформаційного та організаційного забезпечення проведення неправомірних загальних зборів «Мотор Січ». Організатори зборів також порушили вимоги ст. 35 закону «Про акціонерні товариства» щодо порядку інформування акціонерів про проведення загальних зборів акціонерів зазначеної компанії.

Водночас у Dragon Capital наголосили, що компанія не порушила жодних законів, а діяла виключно з метою забезпечення поінформованості своїх депонентів щодо процесів навколо «Мотор Січі».

Також у компанії зазначили, що вже надали регулятору роз'яснення щодо своїх дій.

Контекст. Група DCH Олександра Ярославського разом з китайськими акціонерами «Мотор Січі» планували провести позачергові збори акціонерів 31 січня цього року, щоб змінити наглядову раду компанії. Ініціатори зборів стверджували, що їх підтримують власники 80% акцій «Мотор Січі». СБУ 31 січня проводила на місці заявлених зборів слідчі дії.

При цьому Ярославський оголосив про набір менеджменту для «Мотор Січі».

Перед цим президент Володимир Зеленський запровадив рішення РНБО про введення санкцій стосовно громадянина Китаю Ван Цзина і ряду китайських компаній, акціонерів «Мотор Січі».

Акції «Мотор Січі» знаходяться під арештом з квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній в липні 2017 року кримінальній справі.

«Мотор Січ» — один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в понад 100 країн світу. Підприємство в січні-червні 2020 року отримало 595,56 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 428,58 млн грн. Чистий дохід «Мотор Січі» зріс на 16,3% — до 4 млрд 728,9 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини