НБУ відновить у 2021 році стрес-тестування в 30 банках

Фото: «Кореспондент»

Фото: «Кореспондент»

У минулому році через пандемію коронавірусу стрес-тестування банків було призупинено. Тепер же вирішено його відновити. Тестування пройдуть 30 банків, на які припадає 90% активів банківської системи

Банки відібрані за трьома критеріями:

  • розмір активів, зважених на ризик;
  • обсяг депозитів, залучених від домогосподарств;
  • обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам.

Критеріям присвоєно вагу 40%, 50% і 10% відповідно.

Telegram Logo

До переліку ввійшли Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, «Альфа банк», «Райффайзен банк Аваль», Сбербанк, Укрсиббанк, «ОТП банк», «Креді Агріколь банк», «Прокредит банк», Кредобанк, «Ідея банк», «Правекс», ПУМБ, ТАСкомбанк.

У нього також включені «Універсал банк», «Кредит Дніпро», Мегабанк,«А-банк», «МТБ банк», Індустріалбанк, «Банк інвестицій та заощаджень», Акордбанк, «Південний», «Форвард», «Львів», «Альянс», «Глобус» і «Восток».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Подробиці макроекономічних сценаріїв і підходів до стрес-тестування в 2021 році будуть оприлюднені пізніше», — уточнив НБУ.

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) і нормативу достатності капіталу (Н3).

Крім цього, регулятор проведе щорічну оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року, що передбачає оцінку якості активів для 72 із 73 діючих банків (крім банку «Розрахунковий центр», який здійснює тільки розрахункові операції).

Вказується, що фокусом нинішньої оцінки стійкості буде стан активів банків, а особливу увагу буде прикуто до реструктурованих кредитів і якості оцінки вартості нерухомого майна.

Додатково. Приватбанк запустив операції з цінними паперами в оновленій версії «Приват24». Тепер користувачі можуть купувати і управляти портфелем цінних паперів онлайн. Також сервіс отримав нові функції.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини