Facebook Pixel

Небезпечне поєднання. Коронавірус разом із грипом удвічі збільшують ризик смерті пацієнта

Наявність одразу двох вірусів — COVID-19 та грипу — удвічі збільшує ризик смерті. Фото: Flickr

Наявність одразу двох вірусів — COVID-19 та грипу — удвічі збільшує ризик смерті. Фото: Flickr

Поки увага світової спільноти прикута до коронавірусу та боротьби з пандемією, грип нікуди не подівся. Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій наголосив, що наявність обох вірусів в організмі людини одночасно суттєво збільшує ризик смерті, а тому населенню потрібно вакцинуватися проти обох.

В ефірі програми на телеканалі «Дом» медик наголосив, що наявність COVID-19 і одного зі штамів грипу ускладнює стан людини, і «ризик смерті збільшується удвічі». За словами Лапія, експерти вже говорять про початок хвилі захворюваності українців на грип.

Quote«Ось я за кермом їжджу з паском безпеки. Я не знаю, коли мені цей пасок безпеки знадобиться. Так само з вакциною від грипу. Я прищепився від грипу кілька днів тому. І я готовий до сезону», — наголосив імунолог.

Додатково. Днями головний санітарний лікар Ігор Кузін анонсував надходження в Україну 1,5 млн доз вакцини проти грипу. Частина із вказаної кількості вже є в аптеках країни, додав він.

Telegram Logo

За даними МОЗ, цього епідсезону українці зможуть щепитися такими вакцинами проти грипу: нідерландською «Інфлувак Тетра», французькою «Ваксігрип Тетра» та корейською «ДжіСі Флю Квадривалент». Останні дві вже можна купити.

Контекст. Нагадаємо, наприкінці вересня Кабмін вирішив виділити $1,2 млн на придбання вакцин проти грипу для вакцинації людей із професійних груп ризику.

Коментарі

Всі новини