Загалом на поточний рік на боротьбу з коронавірусом в Україні передбачено 36 млрд грн. За даними Міністерства фінансів, з початку року із загальної суми було витрачено вже понад 30 млрд грн.
Кошти пішли на наступне:
- 11,8 млрд грн – послуги екстреної та стаціонарної медичної допомоги плюс вакцинація українців (не входить закупка самих вакцин);
- 9,8 млрд грн – придбання препаратів для проведення щеплень проти COVID-19;
- 2,5 млрд грн – закупівля товарів та послуг для запобігання поширенню вірусу (до цього пункту не входять вакцини);
- 0,75 млрд грн – забезпечення лікувальних закладів киснем;
- 14 млн грн – виплата закладам Національної академії медичних наук (до якої входять 36 бюджетних наукових установ) за послуги з госпіталізації «ковідних» хворих (до кінця року на це загалом передбачено 55 млн грн);
- 2,9 млрд грн – «карантинна» соцпідтримка (з них 0,8 млрд грн на «лікарняні»);
- 1,1 млрд грн – виплати з безробіття;
- 18,3 млн грн – на боротьбу з коронавірусом в освітніх закладах (всього на цей пункт передбачений 1 млрд грн);
- 0,8 млрд грн – доплати для військовослужбовців, правоохоронців, медиків та інших співробітників відомчих закладів охорони здоров’я.
Контекст. 15 вересня Кабмін затвердив проєкт закону про держбюджет на 2022 рік.
Ним на медичну галузь передбачено 193 млрд грн. Це на 31 млрд більше ніж цього року і вдвічі більше ніж у 2019 році. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це дасть змогу встановити «мінімалку» для лікарів на рівні 20 тис. грн. На вакцинацію українців та систему охорони громадського здоров’я планують направити 6 млрд грн.
Нардеп від фракції «Голос» Максим Железняк зазначив, що остаточні цифри все ще в процесі узгодження і «всі додаткові запити задовольнятимуться після ухвалення («ресурсного» законопроєкту. – Ред.) №5600». Він наголосив, що деякі видатки в проєкті держбюджету на наступний рік закладено саме під цей документ.