Найбільші аерокосмічні та оборонні компанії світу мають заробити рекордні обсяги – $52 млрд у 2026 році, що майже вдвічі більше показників 2021-го, оскільки замовлення різко зростають на тлі геополітичної напруженості. Про це пише Financial Times
Як мають збільшитись доходи найбільших оборонних підрядників світу
За аналізом Vertical Research Partners, 15 провідних оборонних підрядників отримають до $52 млрд у 2026 році, що майже вдвічі перевищує показники 2021-го. Ці цифри не враховують прибуток Boeing через останні проблеми компанії та значну вагу у цивільній авіації.
Очікується, що британська BAE Systems, німецька Rheinmetall і шведська Saab, які отримали вигоду від нових контрактів на поставку боєприпасів і ракет, збільшать доходи на понад 40%.
Уряди західних держав активно збільшують свої бюджети для військових витрат у відповідь на повномасштабну війну в Україні і на ескалацію напруженості на Близькому Сході та в Азії.
У США нещодавно виділили майже $13 млрд на виробництво зброї в п’яти найбільших оборонних групах Америки – Lockheed Martin, RTX, Northrop Grumman, Boeing і General Dynamics – та їхніх постачальників у рамках проєктів допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю.
Міноборони Великої Британії виділило понад $10 млрд на військову допомогу Україні за останні три роки, включно з поповненням запасів.
Різкий стрибок державних витрат на оборону збільшив замовлення підрядників майже до рекордного рівня. Зазвичай потрібно кілька років, щоб нові контракти призвели до зростання продажів, оскільки оборонні компанії здійснюють більшу частину своїх продажів після постачання зброї. Утім, більші грошові потоки вже викликають суперечки про те, як промисловість витрачатиме гроші.
«Це питання на мільярд доларів для галузі: компанії зазвичай не люблять тримати великі суми готівки на своїх балансах, тож що вони роблять з усіма цими грошима, якщо придбання не є таким простим? Викуп акцій і дивіденди – це один із способів», – сказав Роберт Сталлард, аналітик Vertical Research.
За словами аналітиків, оборонні компанії шукатимуть нових угод, водночас великі закупівлі можуть бути обмеженими регуляторними проблемами щодо конкуренції.
Нагадаємо, у Польщі заявили, що планують підвищити оборонні видатки до 5% ВВП у 2025 році. Таким чином, вона стане третьою країною в ЄС за видатками на оборону після Німеччини та Франції і першою у ЄС та НАТО за видатками відносно ВВП.