Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У «Нафтогазі» не впевнені, чи встигнуть накопичити необхідний обсяг газу до опалювального сезону

Нафтогазі не встигне до опалювального сезону накопичити необхідний об'єм газу. Фото: poglyad.te.ua

Нафтогазі не встигне до опалювального сезону накопичити необхідний об'єм газу. Фото: poglyad.te.ua

У НАК «Нафтогаз України» не впевнені, що зможуть накопичити в підземних сховищах 19 млрд кубометрів газу, які необхідні для нормального проходження опалювального сезону.

За словами голови правління НАК Юрія Вітренка, наразі в сховищах зберігається тільки 12,3 млрд кубометрів газу. Однак в уряді наполягають, що у ПСГ має бути накопичено 19 млрд кубометрів палива. Частину газу, якого не вистачає, має забезпечити внутрішнє видобування – приблизно 1 млрд куб. м на місяць. Проте ще 4,5 млрд кубометрів потрібно буде імпортувати.

Quote«Я завжди кажу правду і ніколи не брешу. До опалювального сезону малореально закачати загалом ці 19 млрд кубометрів газу. Через величезну ціну та купу грошей, що потрібні для фінансування такого імпорту. І вже є технологічні обмеження щодо того, скільки газу на добу можна імпортувати, а скільки — закачувати. Теоретична можливість є, практичної — немає», – заявив Вітренко.

Водночас він висловив думку, що менший об'єм газу в сховищах не критичний.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Важливо, щоб ці додаткові 4 − 6 млрд кубометрів газу були доступні в опалювальний сезон. Мати багато газу в сховищах — не панацея, бо є обмежена пропускна здатність підйому газу зі сховищ. Для нас краще, аби взимку газ заходив по трубі — це набагато ефективніше», – зазначив Вітренко.

Він також висловив упевненість, що за необхідності Україна зможе імпортувати газ узимку, однак це буде значно дорожче.

Контекст. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна зараз майже на 60% готова до опалювального сезону.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини