У Нацбанку пояснили членам уряду, що зміцнення курсу гривні позитивно впливає на економіку, хоча короткостроково може нашкодити окремим сегментам.
У зустрічі взяли участь прем'єр-міністр Олексій Гончарук, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки Тимофій Милованов, урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца – з боку уряду. Від регулятора на зустрічі були присутні голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова та заступник Дмитро Сологуб, передає пресслужба Нацбанку.
За словами Смолія, завдяки зміцненню курсу гривні інфляція знизилася до 5,1% у листопаді і буде практично такою ж за підсумками року. А це означає, що мета щодо інфляції цього року виконана.
Причиною спаду виробництва в металургії Нацбанк вважає падіння цін на метал на світових ринках, а не зміцнення гривні.
Високий курс гривні також формує економію у витратах на валютні запозичення та обслуговування валютного боргу, закупівлі імпортних товарів, наприклад, медикаментів. Також він сприяє зниженню ціни на енергоносії та уповільненню трудової міграції, вважають у НБУ.
Контекст. Мінекономіки вивчає подорожчання імпорту під час зростання гривні та допускає розслідування. Милованов вважає, що хоча падіння цін і стримується підвищенням зарплат та інших витрат у собівартості, необхідний більш детальний аналіз.
На думку прем'єр-міністра Олексія Гончарука, зміцнення нацвалюти — це добре для громадян, оскільки вони стають багатшими, хоча ціни в Україні і не знижуються слідом за курсом долара.
Рада Нацбанку визнала неефективною і такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України, валютно-курсову політику в 2019 році.