Facebook Pixel

Нацбанк відклав зміну статусу євробондів на ризикові ще на рік

Нацбанк продовжив статус валютних облігацій держпозики (ОВДП) як безризикових ще на рік. Через зростання епідемії коронавірусу знизився попит на активи серед інвесторів.

Як повідомив Нацбанк, було вирішено відстрочити впровадження коефіцієнтів зваження ризиків для державних цінних паперів у іноземній валюті, щоб не знижувати зацікавленість банків у євробондах.

Згідно з планом Нацбанку, передбачається поступове переведення єврооблігацій до категорії ризикових активів. З 31 березня мали бути введені нові коефіцієнти ризиків зваження.

Коефіцієнт мав складати 0,2 до 30 червня, 0,5 – до 31 грудня, а з наступного року – 1. Відтак кредитний ризик євробондів оцінювався би з урахуванням рейтингу України.

Контекст. Україна розмістила десятирічні єврооблігації на 1,25 млрд євро з купоном у майже 4,4% річних.

Загальний попит на український борг перевищив пропозицію ушестеро та склав 4,3 млрд євро, що дозволило знизити ставку купонного доходу. Початковий орієнтир прибутковості був у межах 4,75-5%.

На фоні занепокоєння щодо розповсюдження епідемії коронавірусу за межі Китаю українські ВВП-варанти впали у ціні майже на 3% — до 99% номіналу. Водночас доходність євробондів зросла на 0,2-0,3 відсоткових пункти. Загалом наприкінці лютого ВВП-варанти впали у ціні майже на 9%, а доходність євробондів в середньому зросла на 1 відсотковий пункт.

Подякувати 🎉