Нацбанк у квітні застосував заходи впливу до трьох банків

НБУ в квітні покарав три банку. Фото: Нацбанк

НБУ в квітні покарав три банку. Фото: Нацбанк

НБУ в квітні покарав три банки. Ці заходи вжито за результатами перевірок того, як банки запобігають і протидіють легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового ураження. Такі перевірки регулятор проводить постійно.

Нацбанк оштрафував «Полтава-банк» на 300 тис за нездійснення на постійній основі належного аналізу фінансових операцій клієнтів. Він також направив банку письмове застереження за неналежне вивчення клієнтів.

«Креді Агріколь банк» отримав письмове попередження за невиконання зобов'язання негайно повідомляти спеціально уповноважений орган про спробу встановлення ділових відносин з фізособою, яку включено до переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції.

Telegram Logo

«Міжнародний інвестиційний банк» отримав письмове попередження за порушення вимог до внутрішніх документів банку з питань фінансового моніторингу. Підставою для попередження також стало нездійснення повноцінної оцінки фінансового стану клієнтів.

У повідомленні НБУ підкреслюється, що заходи впливу до банків застосовані за порушення, які були виявлені до введення обмежувальних карантинних заходів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Відбувся щотижневий тендер по «коротке» рефінансування банків, терміни якого тепер становлять не 30, а 90 днів. Ставка рефінансування була встановлена на рівні облікової ставки НБУ – 8% річних. Дев'ять банків (їх назви не повідомляються) отримали до кінця липня 6,9 млрд грн. На наступному тендері, 8 травня, НБУ буде видавати «довге» рефінансування під 8% на термін від 1 до 5 років.

За підсумками року споживчі ціни зростуть на 6%. Внаслідок карантину і глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5,0% в 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки. Про це йдеться в щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за квітень.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини