Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацакадемія правових наук назвала рішення Баришівського суду щодо Катерини Рожкової незаконним

Нацакадемія правових наук України на прохання Нацбанку висловила свою позицію щодо ухвали Баришівського райсуду Київської області про заборону Катерині Рожковій виконувати обов’язки заступника голови НБУ. Про це академія написала на своїй сторінці у Facebook. Раніше джерело The Page в Кабміні повідомило, що суд прийняв таке рішення як забезпечувальний захід за позовом якогось Андрія Барташа.

Нацакадемія зазначила, що судовий акт не відповідає вимогам статті 19 Конституції України та є перевищенням судом наданих йому повноважень.

У повідомленні йдеться й про те, що суд заблокував роботу НБУ та перешкоджав правлінню банку здійснювати управління його діяльністю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Також Нацакадемія заувжує, що заступник голови Нацбанку призначається на посаду на строк такий самий, як і його голова. Перелік підстав для звільнення заступників визначено у законі «Про Національний банк України». Припинення повноважень на підставі судового рішення про забезпечення позову не є підставою для звільнення заступника Рожкової.

Вчора, 12 червня, Баришівський районний суд відкликав ліцензію у першого українського лоукостера — компанії SkyUp. Раніше з критикою SkyUp виступали в авіакомпанії МАУ, чиїм акціонером є підприємець Ігор Коломойський.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Рішення про заборону Катерині Рожковій працювати заступником глави НБУ приймалося й раніше за позовом народного депутата Ігоря Луценка. Луценко – пасинок Володимира Стельмаха, який очолював наглядову раду Приватбанку, коли його акціонером виступав Ігор Коломойський. Після націоналізації Приватбанку Стельмах залишив своє місце роботи.

Вища рада правосуддя раніше усувала суддю Баришівського суду Олександра Лисюка на вимогу спеціалізованого антикорупційного прокурора.

Коментарі

Всі новини