Facebook Pixel

На Житомирщині ОГХК планує почати розробку Селищанського родовища титанових руд

Філія «Іршанського ГЗК» ОГХК має намір провести геологорозвідувальні роботи на Селищанському родовищі титанових руд. Метою є подальша розробка родовища, за яке в державної компанії досі триває суперечка з DF Group.

Про це пише Єдиний реєстр оцінки впливу на довкілля.

Що планує робити ОГХК на Селищанському родовищі

ОГХК планує пробурити 1 623 розвідувальні, 30 контрольних, 20 гідрогеологічних свердловин. Глибина розвідувальних свердловин становить 24 м. Площа геологічних досліджень становить 18,57 кв. км. Навколо свердловин треба вирубати ділянку лісу. Зараз орієнтовна кількість запасів титанових руд на Селищанській ділянці невідома.

Як ОГХК сперечалася з DF Group за Селищанське родовище

У квітні 2021 року Держгеонадра провели аукціон із дозволу на 5-річну розробку Селищанського родовища титанових руд. Спершу переможцем було визнано ТОВ «МЕЖИРІЧЕНСЬКИЙ ГЗК», що входить до бізнес-групи Дмитра Фірташа DF Group. Воно запропонувало найвищу ціну – 50,1 млн грн. У травні 2021 року ТОВ вже планувало підписати договір.

Однак 18 червня 2021 року проти власника ТОВ Дмитра Фірташа було введено санкції РНБО у зв'язку з імовірним постачанням титану оборонці рф підприємствами Фірташа. Тому спеціальним листом голови Держгеонадр Романа Опімаха № 569 від 04.08.2021 «Межиріченський ГЗК» вибув із конкурсу.

Quote«У зв’язку з надходженням інформації від правоохоронних органів і суб’єктів фінансового моніторингу, що переможець аукціону здійснює фінансування тероризму в Україні … позбавити ТОВ «Межиріченський ГЗК» права на отримання спеціального дозволу на користування надрами», – сказано в листі.

Далі сторони пішли розв'язувати справу в судах. У травні 2022 року ОАСК своїм рішенням відмовив повністю в задоволенні позову Межиріченського ГЗК. У Group DF пішли в апеляцію, яка й ухвалила переможну для Межиріченського ГЗК постанову: 08.11.2022 ШААС скасував рішення ОАСК від 17.05.2022, повністю задовольнивши апеляційну скаргу та позов до Держгеонадр. Основна причина – недоведеність із боку правоохоронних органів того, що ТОВ «Межиріченський ГЗК» фінансувало тероризм. Зараз тривають суперечки в Господарському суді Києва та Житомирському окружному адмінсуді.

З чого складається титановий бізнес Фірташа

Фірташ володіє повним циклом видобування та виготовлення титану. До нього належать гірничо-збагачувальні комплекси «Мотронівськ» і «Межиріченськ», а також компанія Valki Ilmenite в Іршанську. Фірташу також належать 49% акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК), ще 51% перебуває у власності держави. ЗТМК виробляє титановий шлак, губку та зливки. Раніше Фірташ володів «Кримським титаном», але у 2021 році продав його компанії «Російський титан».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉