Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На митницю повернувся учасник ОЗГ Альперіна, з якою боровся Зеленський

Вадим Альперін. Фото: його Facebook-сторінка

Вадим Альперін. Фото: його Facebook-сторінка

Глава Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі заявив, що голова Київської міської митниці Сергій Слічко призначив заступником керівника одного з відділень Сергія Осипова. Останнього підозрюють в причетності до зловживань на митниці. Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, мова йде про «батька контрабанди» Вадима Альперіна. Він намагався підкупити Національне антикорупційне бюро, після чого президент Володимир Зеленський оголосив його в розшук. Тоді заарештували десять співучасників справи, зокрема і Осипова, який керував на митному посту Столичний, змінюючи інспекторів і керуючи потоками. Осипов був звільнений, а Бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура пред'явила йому звинувачення, проте Слічко та міністр фінансів Марченко призначили його в структуру «реформованої митниці».

Quote«Ще жодного разу не було такого, щоб президент давав чіткий сигнал розслідувати корупційну схему, і одночасно з цим міністр фінансів призначав фігурантів тієї ж справи на нові посади», — заявив Саакашвілі.

Він також додав, що повертати «бандитів» в держоргани — це «плювок в обличчя народу або просто сигнал нам всім, що це їхня країна, з їх законами, а ми тут всього бидло, яке не має права голосу», заявивши, що Марченко дав зелене світло старим схемам.

«Що це за реформа, при якій не дається хід нічому новому, але просуваються старі схеми часів Януковича? Що це за реформа, коли на митницях велетенські черги, повсюдно кошмарять бізнес, завищують тарифи, незаконно затримують вантажі? Хіба це все може називатися реформою? Про що можна говорити, якщо на рівні міністрів проштовхуються схеми, схемщики та потоки?».

Михайло Саакашвілі

Михайло Саакашвілі

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ

Контекст. У листопаді 2017 року Державна фіскальна служба заарештувала 450 млн, що належать двом десяткам одеських компаній-імпортерів, які контролював Альперін. Цього ж місяця бізнесменові пред'явили підозру в дачі хабара в сумі $800 тис. за передачу справи на розслідування в інший правоохоронний орган. Його затримали за це і пізніше відправили під суд, але потім йому вдалося втекти.

Прокуратура АР Крим спільно зі Службою безпеки в січні 2018 року викрила контрабандну схему Альперіна, робота якої могла завдати близько 700 млн грн збитків держбюджету. Йдеться про угруповання контрабандистів, які створили десятки фірм-одноденок, директорами яких були підставні особи. Ці компанії отримували через компанії-прокладки великий обсяг товару з Китаю. Вартість товару в документах вказувалася нижче від реальної в десять і більше разів.

Співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 10 осіб за підозрою в злочинах, пов'язаних з порушенням митного законодавства. Серед них — сім співробітників органів митного контролю.

Пізніше президент Володимир Зеленський повідомив, що під час операції з виявлення корупціонерів на митниці втік один з фігурантів справи — підприємець Альперін. Він закликав усіх допомогти з його пошуками. Більш того, глава держави пообіцяв винагороду за допомогу в його затриманні. До слова, Зеленський назвав Альперіна «хрещеним батьком контрабанди».

Наступного дня Альперін самостійно приїхав в САП, і там його затримали співробітники Нацбюро розслідувань. Пізніше Вищий антикорупційний суд обрав Альперіну запобіжний захід у вигляді арешту і призначив заставу в розмірі 70 млн грн, а пізніше з нього зняли електронний браслет і скасували зобов'язання. Відтепер Альперін зможе спілкуватися з іншими фігурантами справи і навіть виїхати за кордон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини