Facebook Pixel

На «Харківському авіазаводі» планують відновити виробництво літаків

На Харківському ХАЗі хочуть поновити випуск літаків. Фото: kharkivoda.gov.ua

На Харківському ХАЗі хочуть поновити випуск літаків. Фото: kharkivoda.gov.ua

На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві планують відновити виробництво літаків по 5 штук на рік.

Відповідний меморандум підписали у Харківській облдержадміністрації, повідомляє прес-служба ХОДА.

«Метою документа є створення ефективної взаємодії щодо відновлення серійного випуску та сервісного обслуговування літаків та іншої авіаційної техніки на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві», — йдеться у повідомленні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Підписанти меморандуму декларують намір створити на ХАЗі 1500 робочих місць і погасити борги із зарплати, а також після п'яти років вийти на рівень випуску п'яти літаків на рік.

«Ми знаємо, що на заводі маємо борг перед приватними кредиторами приблизно 1,5 млрд грн, ми знаємо, що на заводі є заборгованість перед співробітниками – приблизно 300 млн грн. І також близько 2,5 млрд грн – держборгу», – наголосив голова ХОДА Олександр Скакун.

Підписуйтесь на нас в Google News!

p align="justify"> Реалізація планів планується за рахунок приватизації підприємства. Взяти участь у конкурсі вже готові компанії «ФЕД», «Мотор Січ» та «Авіакомпанія Константа»

«Вони готові брати участь у відкритому конкурсі, якщо буде ухвалено закон про приватизацію цього підприємства. Я не маю права говорити про цифри, суму, яку ці компанії готові викласти за цей завод, але точно скажу – це сума з 8 нулями», — додав Скакун.

Раніше парламентський комітет з економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект про приватизацію Харківського державного авіаційного підприємства.

ХДАВП (або Харківський авіаційний завод, ХАЗ) – підприємство авіаційної промисловості України. Спеціалізується на повному циклі робіт із серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування в процесі експлуатації випущених літаків.

Протягом 2012-2019 років ХАЗ зовсім не мав державних замовлень. Останній літак підприємство випустило у 2014 році. Станом на 1 березня 2020 року сума заборгованості заводу перед працівниками становить понад 207 млн. грн.

Коментарі

Всі новини