Світові фінансові ринки різко знизилися: другий за величиною забудовник Китаю China Evergrande Group став чинником, що визначав схильність інвесторів уникати ризику.
Акції China Evergrande Group на Гонконгській фондовій біржі впали більш ніж на 10%, потягнувши за собою весь фондовий ринок Гонконгу (з капіталізацією ~$3 трлн), який сьогодні обвалився на 4%.
До 9:35 ранку за східним часом (15:35 за Києвом) промисловий індекс Dow Jones впав на 488 пунктів, або на 1,4%, до 34,097 пункту — найнижчого рівня за два місяці. S&P 500 знизився на 1,5%, також досягнувши двомісячного мінімуму, водночас NASDAQ Composite опустився на 1,6% до місячного мінімуму.
Evergrande, як повідомляється, має виплатити в четвер, 23 вересня, щонайменше $83,5 млн за відсотками з 30-денним пільговим періодом під час кризи ліквідності серед китайських і гонконгських компаній, що займаються нерухомістю. Жорсткі заходи Китаю щодо забудовників — те, що виснажує ліквідність цінних паперів, що рідко торгуються, зокрема облігацій Evergrande.
Власники облігацій Evergrande — це Ashmore Group PLC ASHM (-4,77%) і HSBC Holdings PLC HSBA (-3,82%) (обидві з Лондона), BlackRock Inc. BLK, що в Нью-Йорку, (-3,21%) і UBS Group AG UBSG з Цюриха (-6,56%).
Водночас глобальний розпродаж акцій супроводжувався падінням цін на залізну руду через жорсткість обмежень на промислову діяльність у Китаї.
Імовірне банкрутство China Evergrande Group може спричинити ефект доміно на ринку нерухомості Китаю. Якщо цей гігантський ринок впаде через гігантські борги, це може спричинити ланцюгову реакцію на ринках усього світу.
Ефект від обвалу може бути порівнянний з іпотечною кризою в США 2008 — 2009 років, що вплинула на весь світ.