З 6 по 10 вересня світові фінансові майданчики перебуватимуть під впливом новин щодо монетарної політики від центральних банків з усього світу, показників зростання провідних світових економік, повідомлень про ситуацію навколо COVID-19, а також динаміки цін на основні криптовалюти та метали.
Інтерес до обговорення процентних ставок поточного тижня вельми сильний з огляду на готовність ФРС США йти шляхом скорочення заходів, що стимулюють економіку. Коментарі можуть стати одними з найбільш очікуваних подій початку вересня.
Серед статистичних релізів вівторка, 7 вересня, увагу звернемо на уточнений ВВП єврозони за другий квартал, торговельний баланс Китаю за серпень, який іде з прогнозом профіциту в $51 млрд, і ставку Резервного банку Австралії. Щодо Китаю відзначимо, що прогнозоване ослаблення торгівлі загалом посилило потік м'яких даних регіону з липня і, ймовірно, посилить очікування ринку щодо більш короткострокових заходів підтримки для пожвавлення уповільненого відновлення економіки.

Серед релізів середи, 8 вересня, важливі будуть рішення щодо монетарної політики Центрального банку Канади та Польщі. Причина цікавості до рішень — така ж, як і в разі ЄЦБ. Наприклад, цікаво спостерігати в динаміці за зміною коментарів щодо готовності міняти ставку після того, як ми чітко розуміємо кроки Федеральної резервної системи США.
У четвер, 9 вересня, очікуємо рішення щодо ставки Європейського центрального банку, Національного банку України та Центробанку Малайзії.
У п'ятницю, 10 вересня, рішення щодо процентної ставки озвучить ЦБ РФ, а потім S&P Global Ratings опублікує рейтинг Австрії, Гани, Йорданії, Люксембургу, Мальти, Норвегії, Португалії, України. Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Сербії та Чорногорії.
Щодо України новинний фон насичений, і гривня отримає свою порцію волатильності, але зміни тренда не очікуємо. Гривня дорожчатиме щодо долара США. Причина зростання гривні в тому, що в нас у країні облікову ставку НБУ підвищив уже двічі за цей рік. Крім того, попит на валюту в країні зберігається низький. Новини, які чекаємо цього тижня, можуть мати накопичувальний ефект, тобто будуть взяті до уваги спекулянтами в майбутньому.
Ситуація навколо COVID-19 не критична, але в коментарях центробанків можуть посилатися на готовність діяти з оглядкою на пережитий період пандемії, а також на етап життя країн з огляду на вакцинацію.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також
На столичному готелі «Україна» з’явилась арт-інсталяція, присвячена українським піхотинцям