МОЗ України спіймали на маніпуляціях з тендерами по захисних комбінезонах

МОЗ України заблокувало тендер компанії «Текстиль-Конткат» на виробництво і поставку 90 тисяч захисних комбінезонів на користь інших умов по завищеній ціні.

«Текстиль-Конткат» виграв тендер 12 квітня на загальну суму 22 млн грн. Контракт був підписаний, компанія закупила ресурс і навіть зробила першу партію комбінезонів в обсязі 23,5 тис. штук. Проте МОЗ виставив додаткові вимоги за ДСТУ EN 14126 і відкликав тендер, повідомляє у себе в facebook Олександр Соколовський, власник компанії «Текстиль-Конткат».

МОЗ проводить новий тендер 17 квітня за новим умовам на закупівлю 71 тис. одноразових комбінезонів 36 млн грн з постачанням до 1 травня. Тобто, на третину завищеною ціною. За словами Соколовського, ця поставка поки не здійснилася.

Telegram Logo

За його словами, «Текстиль-Контакт» не може знайти покупців на вироблені комбінезони в Україні тому, що у всіх держтендерах тепер обов'язкова вимога відповідності стандарту ДСТУ EN 14126.

«При цьому ніхто з держзамовників не вказує, який тип захисту з наявних в EN 14126 їм потрібно, а їх там шість», — уточнив Соколовський

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Компанія може продати вироблену партію захисних комбінезонів за кордон. Навіть був підписаний контракт на постачання в ФРН. Однак в Україні існує заборона на вивезення захисної продукції до 1 червня. У підсумку контракт розірваний.

Соколовський вважає, що при такому підході на легкій промисловості України можна «ставити хрест». Адже понад 70% усіх швейних виробництв в Україні експортували свою продукцію у вигляді цивільного одягу, попит на яку впав на порядок і продовжує падати.

«Потрібно шукати нові напрямки та нові ринки збуту — потенціал у галузі величезний, включаючи інвестиційний. І якщо не допомагаєте, то хоч не заважайте. І не намагайтеся продовжити заборону на експорт, щоб потім влаштувати ще одну годівницю з «продажем квитків» на видачу індивідуальних ліцензій», — обурюється бізнесмен.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини