МОЗ назвало умови запуску метро з 25 травня

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) дозволило Київській міській держадміністрації відкрити метрополітен з 25 травня. Це можливо, якщо епідеміологічні показники будуть безпечними та буде дотримано усіх критеріїв відповідного етапу пом'якшення карантину. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що користуватися метро варто лише за нагальної потреби та дотримуючись правил безпеки. Роботодавці мають оптимізувати час перебування своїх працівників на роботі.

Транспортна ситуація у Києві ускладнилася після того, як багато людей повернулися на роботу після послаблення карантинних обмежень, і саме це стало причиною звернення мера до Кабміну з проханням відкрити метро.

Telegram Logo

Водночас МОЗ розробило детальний план виходу з карантину. Він передбачає чотири етапи, кожен з яких має власні критерії та відповідні пом'якшення. Вони будуть затвердженні на центральному рівні, але запроваджуватимуться на рівні областей.

Усі етапи розраховано на десять днів. Перший етап почався 11 травня, наступний заплановано на 22 травня. Другий етап передбачає дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів, відкриття готелів, окрім ресторанів та хостелів, проведення ЗНО, запуск громадського транспорту та відкриття дошкільних закладів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Міністерство інфраструктури розробило план відновлення пасажирського сполучення. Він передбачає три етапи. На кожному з них будуть збережені протиепідемічні заходи. На першому буде відновлено роботу міського та приміського транспорту, окрім маршруток.

В Україні можуть почати другий етап послаблення карантину з 22 травня. Це пов'язано з виходом епідемії COVID-19 на той рівень, коли щодня кількість хворих коливається приблизно на одному рівні, а кількість тих, хто одужав, збільшується. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 13 травня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини