Facebook Pixel

Мобілізація в Україні: кого торкнеться закон про резервістів

Президент Володимир Зеленський 23 лютого видав указ про початок призову резервістів віком від 18 до 60 років. Таке рішення дасть змогу доукомплектувати військові частини, що підвищить боєздатність держави через загострення ситуації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Україна може призвати 36 тис. резервістів у разі нападу Росії. Відповідний закон про призов резервістів був ухвалений у квітні 2021 року. Зокрема, він впроваджує новий різновид військової служби — за призовом із категорії резервістів в особливий період без оголошення мобілізації. Ба більше, наразі в Україні планують запровадити режим надзвичайного стану.

Хто такі резервісти

Ідеться про громадян, які з власної ініціативи уклали контракти про проходження служби у військовому резерві або автоматично були зачислені до оперативного резерву першої черги після звільнення зі строкової військової служби або військової служби за призовом під час мобілізації.

Рішення про їхній призов ухвалюватиме Верховний головнокомандувач ЗСУ, він також визначатиме категорії резервістів, яких потрібно призвати. Зокрема, у рішенні буде вказано завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову.

На резервістів, яких призвали в особливий період, поширюватимуться трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих громадян.

Водночас законом запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період, від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉