Facebook Pixel

США та їхні союзники по НАТО створили «повітряний міст» з Україною для передачі зброї – WSJ

Сполучені Штати та низка країн Північноатлантичного альянсу створили так званий «повітряний коридор» для забезпечення України зброєю та боєприпасами на тлі посилення загрози вторгнення РФ на українську територію. Про це пише The Wall Street Journal.

До нинішнього загострення озброєння Києву надавали тільки Анкара та Вашингтон. Нині, за даними видання, зброю в Україну везуть США, Британія, країни Балтії. Невдовзі до цього списку приєднаються Польща та Чехія.

Так, починаючи з 22 січня в Україну прибули вже вісім бортів із військовою допомогою зі США, останній — 5 лютого. Загалом за вказаний проміжок часу американська сторона відрядила до Києва понад 650 тонн оборонного спорядження. Наприкінці грудня США таємно схвалили надання Україні додаткової військової допомоги на суму $200 млн.

Британія передала Україні дві тисячі новітніх протитанкових гранатометів NLAW. Цими вихідними на Чернігівщині стартували навчання із зазначеними комплексами. Україна та Велика Британія також ведуть переговори про купівлю Києвом двох відремонтованих тральників Королівського флоту, обговорюють виробництво фрегатів і спільне розроблення восьми бойових ракетних кораблів.

У ніч на 4 лютого літак із новою партією нелетальної зброї направила в Україну й Канада. У канадському Міноборони заявили, що нові постачання допоможуть українській армії захищатися від загроз із боку Росії та нарощування нею військової присутності поблизу українського кордону.

«Москва має величезні переваги в повітрі, на морі, в артилерії, ракетах і живій силі, які навряд чи буде вичерпано останніми західними постачаннями. Проте офіційні особи в кількох країнах заявили, що їхні погоджені зусилля щодо надання військової допомоги свідчать про рішучість Заходу та ускладнюють витрати та варіанти вторгнення Росії», — йдеться в матеріалі WSJ.

Контекст. У США вважають, що Росія ладна напасти на Україну будь-якої миті. Один із можливих варіантів — вторгнення під час проведення російсько-білоруських військових навчань.

Думку Сполучених Штатів поділяє й Велика Британія. Влада країни наголосила, що Кремль має план блискавичної війни, під час якої може бути захоплено Київ. Проте в країні вважають, що цей сценарій розвитку подій ще можна відвернути.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉