Протестувальники під Нацбанком прибули до будинків керівництва регулятора — глави НБУ Якова Смолія та його першого заступника Катерини Рожкової. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомило джерело.
За його словами, мітингувальники встановили намет і організували мітинг на в'їзді в селище, де проживає Смолій. Сільрада нібито надала їм дозвіл на проведення акції протесту.
Напередодні, як повідомляє джерело, знімальна група телеканалу «1+1» увійшла в під'їзд, де проживає зі своєю сім'єю донька Смолія. Але група теж пішла до прибуття правоохоронців.
- Читайте також: «Це просто треш». Що відбувається під Нацбанком.
У свою чергу до будинку Рожкової о сьомій ранку приїхали десятеро чоловік з плакатами та увімкнули гучномовець. Її сусіди через це викликали поліцію, але протестувальники пішли ще до того, як приїхали правоохоронці.
Цю інформацію підтвердила і сама Рожкова на своїй сторінці у Facebook. Вона написала, що вранці невідомі особи з гучномовцями та плакатами налякали її дочку та сусідів. У зв'язку з тим, що, крім тиску на колектив Нацбанку, мітингувальники почали переслідувати його керівництво, регулятор буде звертатися в правоохоронні органи.
Ще одне джерело агентства «Інтерфакс-Україна» заявило, що посольствам та представництвам міжнародних фінансових організацій вже повідомили про те, що відбувається. Ці дії — терор і тиск з боку організаторів протестів, вважає джерело.
Контекст
- Громадська орагнізація «Стоп корупція» 13 листопада розпочала акцію протесту під стінами Нацбанку під назвою «Зупинимо корупцію в НБУ». Мітингувальники звинувачують Якова Смолія та Катерину Рожкову в покритті корупційних схем і вимагають притягнути їх до відповідальності.
- Саме правління Нацбанку заявило про тиск на регулятор з боку ексвласника Приватбанку Ігоря Коломойського. За словами керівництва НБУ, йдеться про сфокусовану атаку у формі замовних спекуляцій і наклепу в ЗМІ, проплачених мітингів під стінами НБУ і навіть про спроби насильницького вторгнення у банк.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні