Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Нацбанку заявили про тиск Коломойського

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Правління Нацбанку (НБУ) заявляє про тиск з боку ексвласника Приватбанку Ігоря Коломойського. Про це йдеться у зверненні правління регулятора.

Quote«Цей тиск на Національний банк здійснює олігарх і ексвласник Приватбанку Ігор Коломойський, який заборгував державі $5,5 млрд, виведених з банку до націоналізації», – наголошується у зверненні.

Йдеться про сфокусовану атаку на регулятора у формі замовних спекуляцій та наклепу в ЗМІ, про проплачені мітинги під стінами НБУ і навіть про спроби насильницького вторгнення в банк, зазначається у зверненні.

Правління НБУ підкреслило, що позиція президента й уряду незмінна – кошти мають бути повернені.

Крім того, в регуляторі вважають, що таким чином Коломойський намагається:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • створити керований інформаційний хаос, щоб дискредитувати НБУ та реформу, спрямовану на очищення банківського сектора;
  • змінити керівництво та перейти до ручного управління НБУ;
  • уникнути відповідальності та необхідності повертати державі виведені з Приватбанку кошти;
  • перешкоджати співробітництву України з міжнародними партнерами, які також вважають, що колишні власники збанкрутілих банків повинні повернути державі кошти.

«Атака реалізується через головного «виконавця» — депутата Олександра Дубінського, фігуранта антикорупційних розслідувань, якого в медіа називають рупором олігарха Коломойського», – переконані в правлінні Нацбанку.

Керівництво регулятора зазначає, що атаки можуть загрожувати роботі НБУ, і тому звернулося до правоохоронних органів з проханням не допустити протиправних дій.

Працівники Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) 20 вересня мітингували біля головного офісу Приватбанку в Дніпрі. За інформацією банку, до будівлі о 7:45 ранку прибули 10 автобусів. В Приватбанку організований пікет розцінювали як ще одну спробу тиску. Пізніше, 1 жовтня, НЗФ подав позов до Приватбанку про стягнення 22 млн грн.

«Протестувальники» з Нікопольського та Запорізького феросплавних заводів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова 21 листопада пікетували офіс наглядової ради Приватбанку в Києві.

Контекст

  • Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До націоналізації він належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього понад 155 млрд грн.
  • Детективи міжнародної компанії Kroll виявили, що протягом десяти років, які передували націоналізації, банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, внаслідок яких отримав $5,5 млрд збитків. Напередодні націоналізації понад 95% кредитів надали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами, а також групам афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».
  • Гроші з Приватбанку переважно виводили через «дочки» в Латвії та на Кіпрі. Загалом за вісім років до націоналізації банку через офшорні компанії провели понад $52 млрд, йдеться в розслідуванні журналістів OCCRP (Проєкт з розслідування корупції та організованої злочинності).
  • У 2018 році Нацбанк подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського та пов'язаних з ним компаній – 32 майнових поручителів – про стягнення близько 10 млрд грн. Мета позовів — забезпечити погашення кредитів рефінансування, наданих Приватбанку в 2008-2015 роках. Суди вже ухвалили понад 20 рішень на користь НБУ.
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини