Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Це просто треш». Що відбувається під Нацбанком

Фото: PG

Фото: PG

Комітет Верховної Ради з фінансів, податків і банківської діяльності вперше провів виїзне засідання в Національному банку України. Так склалося, що відбувалось воно на тлі експресивного мітингу, в організації якого керівництво НБУ звинуватило Ігоря Коломойського. Втім, емісари олігарха, судячи з усього, були не тільки ззовні Нацбанку, але й усередині, безпосередньо на засіданні комітету.


Мітинги під стінами Національного банку на Інститутській, 9 тривають вже кілька тижнів. Регулятор навіть змушений був звернутися до правоохоронців для захисту своїх співробітників. Саме тому у середу, 27 листопада, коло НБУ зібралась безпрецедентна кількість нацгвардійців, поліціянтів та співробітників спецслужб. Силовики вибудовували коридор, через який службовці Нацбанку потрапляли до приміщення.

Потерпілими від мітингів виявилися не тільки чиновники, але й прилеглі магазини, кафе, аптеки, а також їхні працівники та покупці. Скажімо, лавка «Сирне королівство» спочатку перші три дні зачинялася на ключ, і продавці пускали всередину тільки постійних покупців, виступаючи фейс-контролерами. «Нас дістали проханнями погрітися. Переважно вони закінчувалися тим, що в магазині юрмилися десятки людей, від яких погано пахло і які не хотіли нічого купувати», — скаржилися продавці. Зрештою терпець урвався, і магазин вирішив тимчасово зовсім зачинитися – навіть металеві ролети були спущені вниз. Тим часом протестувальники активно окупували сходи магазину і всю прилеглу територію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
img-3976.JPG
img-3983.JPG
img-4005.JPG
img-3998.JPG
img-4020.JPG
img-3985.JPG
img-3987.JPG
img-3994.JPG
img-3979.JPG
img-3990.JPG
img-3992.JPG
img-3995.JPG
img-4007.JPG
img-4002.JPG
img-4006.JPG
img-4008.JPG
img-4013.JPG
img-4009.JPG
img-3976.JPG Thumb img-3983.JPG Thumb img-4005.JPG Thumb img-3998.JPG Thumb img-4020.JPG Thumb img-3985.JPG Thumb img-3987.JPG Thumb img-3994.JPG Thumb img-3979.JPG Thumb img-3990.JPG Thumb img-3992.JPG Thumb img-3995.JPG Thumb img-4007.JPG Thumb img-4002.JPG Thumb img-4006.JPG Thumb img-4008.JPG Thumb img-4013.JPG Thumb img-4009.JPG Thumb

Кістяк протестів склали близько 300 співробітників Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ, належить Коломойському). Відрізнити їх легко: традиційно на всіх мітингах вони одягнені в яскраві помаранчеві жилети, які зазвичай носять робітники. Влаштуватися тут вони, схоже, вирішили надовго: розбили намет з гарячим чаєм, встановили біотуалети і навіть кілька електрогенераторів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Втім, більшість протестуючих – особливо багато було підлітків і пенсіонерів – представлялися жителями Києва. Співробітники Нацбанку, проходячи повз них, говорили: «Прийшли сюди за 300 гривень».

Безпосередньо навпроти парадного входу Нацбанку встановили сцену, розмістивши на ній шибеницю та гільйотину з відрубаною головою свині. Час від часу тут же по черзі виступали то народні колективи, то самі протестувальники.

В руках у них були плакати з написами «Гонтарєва через Смолія керує НБУ», «Смолій, не грабуй народ», «Банківська система НБУ – економічний геноцид українців», «НБУ перетворився на приватну годівницю» і «НБУ, на чиєму ви боці: вітчизняного виробника чи МВФ?»

Та й загалом тема Міжнародного валютного фонду всерйоз хвилювала учасників мітингу. Зі сцени вони не втомлювалися повторювати ідеї, аналогічні до раніше озвучених Коломойським: Україна повинна оголосити дефолт і припинити співпрацювати з фондом. Втім, цими ідеями учасники мітингу не обмежилися.

«Нам потрібно винайти ядерну зброю та показати цьому МВФ! Вони нас не захистили, коли Крим забирали, і ми на них повинні плюнути», — говорив зі сцени чоловік у коричневій куртці та кепці.

«Треба перевірити рахунки Гонтарєвої та іншої шушари», — вторував йому інший промовець.

Найрадикальнішим виявився ведучий в червоній куртці та в чорних брюках. Він не тільки звинуватив керівництво Нацбанку в отриманні хабарів, але й почав критикувати їх за участь у БДСМ-практиках, за сексуальні збочення та за те, що керівниці регулятора є, на його думку, коханками експрезидента Петра Порошенка. «Це шваль! Коханки Порошенка! В тюрму їх! Якщо в'язниць не вистачить — ми їх збудуємо. Я вийду на суботник будувати тюрми! Ви зі мною підете?» — запитав ведучий.

«Так!» — вторував йому натовп.

«А тепер – барабанний дріб», — скомандував він, і спеціальні люди почали бити по металевих бочках.

«Все це нагадує якісь картини Босха. Це просто треш», — сказав дорого одягнений чоловік своєму колезі, прямуючи в напрямку НБУ.

«Банкір, напевно. От би вмазати йому», — мрійливо прокоментувала своїй сусідці одна з літніх учасниць мітингу.

img-3982.JPG
img-4019.JPG
img-4017.JPG
img-3974.JPG
img-4021.JPG
img-3982.JPG Thumb img-4019.JPG Thumb img-4017.JPG Thumb img-3974.JPG Thumb img-4021.JPG Thumb

Пануюча під Нацбанком атмосфера не могла не позначитися на тому, що відбувалося всередині. Спільне засідання фінкомітету Ради та правління НБУ хоча й завершилося дружніми оплесками, проте дискусії між учасниками виявилися досить напруженими.

«Дискусія була іноді гарячою, іноді занадто гарячою... До діяльності НБУ і взагалі до фінансової політики у виборців і громадян є багато питань», — заявив на брифінгу для журналістів голова фінансового комітету, народний депутат Данило Гетманцев (фракція «Слуга народу»). Він назвав три претензії до банківського регулятора: відсутність дешевих кредитів, інфляція та незадовільний курс гривні. Цим він фактично повторив гасла мітингувальників.

Один із журналістів поцікавився у Гетманцева, як депутат ставиться до того, що Коломойський чинить тиск на керівництво НБУ такими проплаченими протестами. Але, схоже, Гетманцев занепокоєння НБУ не поділяв, і у відповідь лише вибухнув тирадою про те, що демократія – це добре.

«У нас немає інформації, хто стоїть за масовими заходами. Це демократичні протести, якщо вони проходять в рамках закону. І взагалі це чудово – значить, демократія розвивається», — відреагував він.

Глава Нацбанку Яків Смолій одразу спробував заперечити, що в НБУ є свідки і що факти оплати мітингувальників зафіксовані.

Гетманцева попросили прокоментувати інформацію про те, що заступник голови комітету Олександр Дубінський також може бути причетним до протестів проти НБУ. Раніше він працював на каналі «1+1», який належить Ігорю Коломойському.

«Ми піднімали на комітеті це питання. Дубінський заперечував свою причетність до організації цього заходу. Але водночас він висловив підтримку мітингувальникам», — повідомив Гетманцев.

Втім, попри зусилля нацбанківців і більшості депутатів створити заспокійливу картинку, один із учасників засідання все ж таки поспішив першим його залишити. Ним виявився, власне, сам Олександр Дубінський.

З будівлі НБУ він перемістився в одне з інформагентств, де на пресконференції відкрито звинуватив Національний банк у зайвому зміцненні курсу гривні. «Я бачу знищення банківської системи, втрачені гроші, формування фінансової піраміди на ринку державних цінних паперів і маніпуляції з курсом. Немає економічних підстав для зміцнення гривні. Зараз ми отримаємо те, що було у 2004-2005, 2008-2009 роках. За це все несе відповідальність НБУ», – заявив Дубінський і знову підкреслив, що підтримує протести під центробанком. Депутат також звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити керівництво Національного банку України та найбільших держбанків.

Коментарі

Всі новини