Мита Трампа принесуть агросектору США лише біль – фермери протестують. Фото: FT
Мита Дональда Трампа на імпорт з Канади, Мексики та Китаю сильно вдарять по місцевому сільському господарству, оскільки клієнти вже шукають агропродукцію в інших місцях, а ціни на імпортні товари зростають. Про це пише Financial Times.
Як сильно агросектор США постраждає від митної війни Трампа
Американські фермери закликають Дональда Трампа зупинити митні війни з Канадою, Мексикою та Китаєм, оскільки вони підвищують вартість ресурсів, таких як добрива, і вдарять по сільському господарству Америки.
Фермери особливо стурбовані наслідками мит у відповідь, які обмежать їхній доступ до деяких із найважливіших експортних ринків США для основних продуктів харчування, включаючи кукурудзу, соєві боби, червоне м’ясо та свинину.
«Всупереч тому, що думає президент, це означає лише біль [для агросектору]», – сказав Аарон Леман, голова Спілки фермерів штату Айова.
4 березня 2024 року набули чинності 25-відсоткові мита Трампа на імпорт з Мексики та Канади, а також подвоєні мита у 20% на китайські товари. Китай і Канада ввели тарифи у відповідь, тоді як президентка Мексики Клаудія Шейнбаум пообіцяла відповісти так само, проте не повідомивши деталей.
Фермери побоюються, що ці торговельні війни завдадуть непотрібної шкоди сектору.
«Фермери розчаровані. Тарифи – це не те, до чого можна легковажити й «розважатися. Вони не тільки бʼють по гаманцю нашого сімейного бізнесу, але й руйнують основний принцип, на якому будуються наші торговельні відносини – надійність», – сказав Калеб Рагланд, президент Американської асоціації виробників сої.
Водночас такі країни, як Бразилія, можуть скористатися тим, що імпортери відвернулися від США, і продавати більше власної агропродукції, зокрема зважаючи на рясні врожаї цього року.
Аналітики кажуть, що Китай давно намагався диверсифікуватися від американських сільськогосподарських товарів, таких як соєві боби, і останній раунд тарифів лише закріпить цю тенденцію.
Зокрема, Китай нещодавно почав віддавати перевагу імпорту сої з країн із слабшою валютою та вигіднішим обмінним курсом, ніж у США, включаючи Бразилію.
«Експорт був справжньою рушійною силою, завдяки якій м’ясний і тваринницький сектори США процвітали в той час, коли багато сільського господарства зазнало шкоди», – сказав Джо Шуле, віцепрезидент Федерації експорту м’яса США.
Американські тваринники, які експортують приблизно 10% свинини до Мексики, кажуть, що вони також програють своїм конкурентам у Бразилії, Чилі та Аргентині.
Втрата частки ринку в Мексиці ускладнить тваринникам США виробництво бекону та ребер для внутрішніх ринків, оскільки вони покладаються на мексиканських м’ясопереробників, щоб купувати деякі шматки мʼяса. Згодом це підвищить ціни для споживачів у США.
Американські фермери побоюються такого ж негативного впливу, як і остання торгова війна Трампа з Китаєм у 2018 році. Внаслідок неї агросектор США втратив $27 млрд, навить попри те, що ферми отримали від федерального уряду $23 млрд компенсації за збої в торгівлі, свідчать дані фермерських груп США.
Очікується, що американські покупці також постраждають через підвищення цін на імпортні фрукти та овочі, такі як мексиканське авокадо.
Нагадаємо, після останнього раунду тарифів президента США Дональда Трампа проти Мексики, Канади та Китаю долар впав до близько тримісячного мінімуму. Контрзаходи проти США спровокували ескалацію торгової війни, що стримує інвесторів та впливає на глобальну економіку.