Лише кожен третій американець схвалює дії президента Дональда Трампа щодо вартості життя в США, що є ознакою занепокоєння, оскільки він запроваджує високі тарифи на імпорт, які викликають стурбованість щодо інфляції, показало опитування Reuters/Ipsos, яке завершилося у вівторок.
Дводенне опитування, проведене напередодні виступу президента на спільному засіданні Конгресу, показало, що рейтинг Трампа нижче 40% з цілої низки питань — включаючи економіку, зовнішню політику і корупцію — з помітним винятком, що його рейтинг з питань імміграційної політики становить 49%.

Підтримка американцями Трампа
Безумовно, частка американців, які в цілому дають йому високу оцінку — стабільно на рівні 44%, — залишається вищою, ніж рейтинги, досягнуті його попередником, демократом Джо Байденом, у 2021-2025 роках.
Опитування показало, що 31% американців схвалюють політику Трампа щодо вартості життя, що на три відсоткові пункти менше порівняно з 34% в опитуванні, проведеному 21-23 лютого. П'ятдесят чотири відсотки не схвалюють.
Трамп швидко почав переглядати відносини Америки з рештою світу: у вівторок набули чинності різкі 25% тарифи на мексиканський і канадський імпорт, а також 20% тарифи на китайські товари.
Економісти говорять, що тарифи сприятимуть інфляції. Перемога Трампа на президентських виборах частково зумовлена широким невдоволенням кількома роками високої інфляції за Байдена. Лише 31% опитаних погодилися з твердженням, що тарифи будуть гарною ідеєю, навіть якщо ціни зростуть.
Урядові звіти минулого тижня вказали на стабільно високу інфляцію у січні. З поправкою на зростання цін споживчі витрати продемонстрували найбільше падіння з лютого 2021 року.
Поворот до москви
Трамп також повернувся до тісніших відносин з москвою і зупинив військову допомогу Україні, яка захищається від повномасштабного російського вторгнення.
Опитування показало, що американці розділилися щодо плану Трампа обумовити підтримку Вашингтоном України отриманням США частки українських мінеральних багатств. Близько 46% респондентів в опитуванні підтримали умову надання американської допомоги залежно від багатства корисних копалин, порівняно з 50%, які виступили проти цієї ідеї.
Хоча Трамп, як видається, звинувачує Україну у розв'язанні війни, американці загалом вважають росію агресором у цьому конфлікті, показало опитування Reuters/Ipsos. Близько 70% респондентів — у тому числі три чверті демократів і дві третини республіканців — погодилися з твердженням, що росія більше винна у розв'язанні війни, ніж Україна.
Трамп також струсонув федеральний уряд, призначивши Ілона Маска реформувати його кадровий склад, зокрема ліквідувавши багато робочих місць на державній службі в перші тижні перебування Трампа на посаді.
Хоча опитування показало, що скорочення у федеральному уряді користується широкою популярністю — 59% респондентів заявили, що підтримують цю ідею, — підтримка масових звільнень працівників державної служби була значно нижчою. Лише 40% опитаних заявили, що підтримують масове звільнення федеральних службовців. Близько 57% висловилися проти, в тому числі близько чверті республіканців.
П'ятдесят відсотків опитаних — зокрема кожен п'ятий республіканець і чотири з п'яти демократів — заявили, що Трамп зайшов занадто далеко з програмою скорочення державних витрат, яку очолює Ілон Маск.
Опитування Reuters/Ipsos, проведене онлайн і по всій країні, охопило 1174 дорослих американців і мало похибку у 3%.