Facebook Pixel

Мінфін проти планів Мінекономіки виділити 90 млрд грн на підтримку промисловості та АПК

Міністерство розвитку економіки, торговлі та сільського господарства запропонувало у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на держпідтримку пріоритетних напрямків, як-от промисловість, сільське господарство та експорт. У 2021-му планується виділити 26 млрд грн, у 2022 році – 31 млрд, а у 2023-му – 33 млрд грн.

Цього та минулого року підтримка складає приблизно 4 млрд грн. Тобто міністерство планує збільшити підтримку майже увосьмеро.

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов повідомив, що гроші будуть розподілені за найкращими сучасними практиками. Також він додав, що кошти будуть вирішувати проблеми у напрямах з непрацюючими ринками.

Згідно з даними міністерства, фінансування розвитку агропромислового комплексу (АПК), забезпечення продовольчої безпеки та збільшення обсягів продукції складе 45,5 млрд грн. З них на підтримку сільгоспвиробників виділять майже 41 млрд грн, а Фонд часткового гарантування кредитів отримає трохи більше за 3 млрд грн. Ще 1,5 млрд буде виділено на кредити фермерським господарствам.

На підтримку експорту буде виділено понад 12 млрд грн, з яких 410 млн піде на підтримку експорту. Експортно-кредитне агентство отримає 6 млрд грн. Стільки ж піде на компенсацію відсотків за кредитами експортерів.

Загалом за різними напрямками промисловості планується виділити майже 33 млрд грн. З них майже 17 млрд витратять на розвиток авіабудівництва. Ще 6 млрд грн піде на компенсацію кредитів за обладнання. Майже 7 млрд витратять на співфінансування проєктів смарт-спеціалізації регіонів та 3 млрд – на створення Фонду енергоефективності у промисловості.

Також Милованов зауважив, що за експортними програмами підтримка надається також промисловим виробництвам. Так, загальна сума підтримки для промисловості може збільшитися.

Згодом міністр фінансів Оксана Маркарова у коментарях до допису Милованова написала, що не згодна з такою ідеєю. За її словами, бізнесу потрібно нормальні умови, а не підтримка. На її думку, краще зменшити податки для всього бізнесу, а не фінансувати окремі галузі.

Контекст. На засіданні Кабміну в рамках програми фінансової підтримки аграріїв у 2020 році було визначено шість напрямків, між якими буде поділено 4 млрд грн бюджетних коштів. Конкретні суми в Мінекономрозвитку оголосять після консультації з профільними асоціаціями.

Прибуток підприємств агропромислового комплексу України зменшився на 43% – з 71,2 млрд грн у 2018 році до близько 31 млрд грн у 2019-му.

Наприкінці грудня 2019 року Верховний Суд України розблокував виплати за двома державними програмами підтримки аграріїв на понад 1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉