Facebook Pixel

Кабмін назвав шість напрямків підтримки аграріїв у 2020 році

На засіданні Кабміну в рамках програми фінансової підтримки аграріїв у 2020 році було визначено шість напрямків, між якими буде поділено 4 млрд грн бюджетних коштів. Конкретні суми в Мінекономрозвитку оголосять після консультації з профільними асоціаціями.

Як повідомила пресслужба Мінекономрозвитку, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький зазначив, що розподіл коштів між напрямками відбудеться після консультацій з профільними асоціаціями.

Відповідно до постанови Кабміну, кошти будуть направлені на розвиток тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, на розвиток фермерських господарств, на часткову компенсацію техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Також буде здешевлено кредити в якості підтримки заходів у АПК. Крім того, підтримку отримають галузі садівництва, виноградарства та хмелярства.

Сімейні фермерські господарства отримають фінансування шляхом доплати єдиного внеску на обов’язкове соцстрахування на користь застрахованих членів сімейного господарства.

Висоцький додав, що здешевлення кредитів для купівлі землі сільськогосподарськими виробниками буде додано до програми підтримки після схвалення нардепами законопроєкту про ринок землі.

Контекст. Прибуток підприємств агропромислового комплексу України зменшиться на 43% – з 71,2 млрд грн у 2018 році до близько 31 млрд грн в 2019 році.

Наприкінці грудня Верховний Суд України розблокував виплати за двома державними програмами підтримки аграріїв на понад 1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉