Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

У путіна визнали збільшення «дірки» в російському бюджеті

Влада рф визнала збільшення «дірки» у федеральному бюджеті: станом на 8 березня урядові витрати більш як удвічі перевищили його доходи (6,3 трлн рублів проти 3 трлн (3 трлн грн проти 1,4 трлн грн — The Page)).

Відповідні цифри озвучив російський прем'єр Михайло Мішустін, повідомляючи депутатам Держдуми про підсумки роботи уряду.

Отже, дефіцит російського бюджету незмінно зростає з початку поточного року: у січні він склав 1,8 трлн рублів, у лютому — 2,6 трлн рублів, а станом на 21 березня — 3,7 трлн рублів. Згідно з даними системи «Електронний бюджет», уряд рф зібрав податки на суму 3,352 трлн рублів, а витратив 7,035 трлн рублів.

У бюджеті дефіцит закладено на рівні 2% ВВП (2,9 трлн рублів), проте цей показник було перевищено вже в лютому. За словами аналітиків, головною проблемою для російського бюджету залишаються низькі прибутки від експорту газу та нафти.

За перші два місяці цього року збори сировинних податків у скарбницю знизилися на 46%, нафтогазові надходження скоротилися на 9,1%, а загальні доходи впали на 25%. Одночасно зі зменшенням доходів зростають витрати у зв'язку з війною проти України. Зокрема, російський уряд змушений авансами розраховуватися за виробництво зброї.

За рік Мінфін рф має намір витратити на силовий блок 10 трлн рублів, це майже третина всіх витрат скарбниці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉