Facebook Pixel

Росія припинила постачання нафти до Польщі: що відомо

Росія припинила постачання нафти до Польщі, повідомив голова польського нафтового концерну PKN Orlen Даніель Обайтек.

Quote«Ми ефективно забезпечуємо постачання сировини. Росія припинила постачання нафти до Польщі, до чого ми повністю готові. Тільки 10% сировини надходило з Росії, і ми замінимо його нафтою з інших напрямків. Це результат диверсифікації, яку ми провели останніми роками», — повідомив він.

У грудні 2022 року в концерні повідомили, що Orlen не продовжуватиме контракт на постачання російської нафти, який закінчується в січні 2023 року. На той час 70% сировини для всіх нафтопереробних заводів групи в Польщі, Чехії та Литві надходить з альтернативних Росії напрямків. У 2015 році польський нафтовий концерн Orlen отримував із Росії майже 100% сирої нафти.

У 2021 році клієнти компанії імпортували морем майже 18 млн тонн сирої нафти та нафтопродуктів. У 2023 році компанія розраховує перевищити межу 30 млн тонн.

Контекст. Повідомлення про зупинення російських постачань нафтопроводом «Дружба» надійшло наступного дня після того, як Польща передала Україні першу партію танків Leopard.

У квітні минулого року російський «Газпром» повідомив, що повністю зупинив постачання газу польській PGNiG через несплату в рублях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉