Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Верховний Суд Британії ухвалив рішення на користь України щодо боргу росії на $3 млрд

Верховний Суд Британії прийняв рішення  на користь щодо боргу росії на 3 млрд доларів. Фото: Я і закон

Верховний Суд Британії прийняв рішення на користь щодо боргу росії на 3 млрд доларів. Фото: Я і закон

15 березня Верховний Суд Сполученого Королівства ухвалив рішення, що справу, яка була ініційована росією проти України щодо єврооблігацій на суму $3 млрд, потрібно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні. Про це написала пресслужба Міністерства фінансів України.

Суд дійшов висновку, що аргументи лінії захисту України щодо примусу, які ґрунтуються на фактах погроз агресії росії мають бути досліджені за повною процедурою під час відкритого засідання в англійському суді.

Як зазначив суддя пан Блер у своєму рішенні суду першої інстанції, позиція захисту України щодо примусу «є однозначно сильною», і «погрози Росії застосувати силу у 2013 році варто розглядати в контексті реального застосування сили у 2014 році». Верховний Суд своїм рішенням визначив, що сильна позиція захисту має бути досліджена за повною процедурою судового розгляду. Верховний Суд на цьому етапі не здійснював розгляд фактів незаконної війни росії проти України, оскільки апеляційний розгляд «відбувався до повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року», але лорд Карнват, суддя Верховного Суду, зазначив, що подальшу поведінку росії неможливо ігнорувати.

Тепер Україна зможе захищати вимогу про виплату сум за облігаціями в судовому процесі у Високому суді Лондона. Справа повертається в першу інстанцію, але лише щодо аргументів України про примус до позики.

Це означає, що до фінального рішення суду Україна не має сплачувати виплати за боргом.

Президент Володимир Зеленський привітав рішення британського суду.

«Україна здобула чергову перемогу над агресором – у Верховному Суді Великої Британії в справі щодо єврооблігацій на суму $3 млрд. Суд вирішив, що захист України на підставі фактів погроз агресії РФ має отримати повну процедуру. Справедливість буде за нами!» — написав він у середу у твіттері

Контекст.У грудні 2013 року президент росії Володимир Путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі $15 млрд. Тоді росія 20 грудня 2013 року розмістила й одразу викупила облігації на суму $3 млрд на Ірландській фондовій біржі. У 2015 році, коли спливав строк боргу, Україна хотіла реструктуризувати його, але отримала від росії відмову. У грудні 2015 року Кабінет міністрів увів мораторій на виплату $3 млрд за єврооблігаціями.

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу, а в травні Україна подала документи для свого захисту в рамках цього судового процесу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини