Facebook Pixel

Росія зупиняє свою участь у договорі про стратегічне наступальне озброєння: що це означає

Росія тимчасово зупиняє свою участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння.

Про це заявив президент рф владімір путін під час звернення до федеральних зборів.

Quote«Росія припиняє свою участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння. Повторю: не виходить із договору, ні. А саме припиняє свою участь. Але перш ніж повернутися до обговорення питання, ми маємо зрозуміти, на що претендують країни НАТО, як-от Франція та Велика Британія. І як ми враховуватимемо їхні стратегічні арсенали. Тобто стратегічний сукупний потенціал Альянсу», – заявив путін.

Водночас путін заявив, що в січні НАТО вимагала повернутися до інспекцій у рамках Договору про СНО, і назвав це «театром абсурду».

Quote«Захід причетний до спроб України завдати шкоди нашій стратегічній авіації, а тепер вони ще хочуть оглядати наші стратегічні об'єкти. Це звучить як маячня якась. Водночас нам проводити інспекції в рамках цього договору не дають», – сказав він.

Це договір Росії та США щодо ядерної зброї: що про нього відомо

СНО-3, також відомий як New START, – останній договір про контроль над озброєннями між США та росією.

Документ було підписано на строк 10 років у Празі навесні 2010 року. Сполучені Штати 3 лютого 2021 року продовжили дію New Start.

Переговори між москвою та Вашингтоном щодо нового договору СНО було заплановано на листопад минулого року, але їх скасували в останній момент.

СНО-3 передбачав, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1 550 одиниць і до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉