Мецгер прокоментував надання кредиту в $60 млн на купівлю скандального Skymall бізнесмену з ОРДЛО. Фото: Facebook / Євген Мецгер
Наразі тимчасово відсторонений очільник державного Укрексімбанку Євген Мецгер відповів на інформацію, яку висвітлили у своєму розслідуванні журналісти «Схем». За його словами, багатомільйонний доларовий кредит на купівлю скандально відомого столичного торгово-розважального центру бізнесмену Сергію Брюховецькому, який сплачує податки в так звану ДНР, банк надав після ретельної перевірки. Банкір додав, що документи, які здобули журналісти, треба передати в Службу безпеки України.
Мова йде про позику в $60 млн, яку Укрексімбанк дав двом компаніям Брюховецького на придбання ТРЦ Skymall. Фінустанова видала кредит під заставу самого центру, за право власності на який уже десятиліття точиться боротьба в декількох юрисдикціях.
«Суть цього кредиту дуже проста: ми прокредитували компанію, яка купила торговий центр. Частиною угоди стало перекредитування в українських банках. Придбаний торговий центр, корпоративні права та майно оцінною вартістю понад $100 млн перебувають у заставі банку. Служба безпеки Укрексімбанку перевірила компанії, яким був наданий кредит. Жодних порушень законодавства з боку власників компаній не було виявлено», — заявив Мецгер.
Він додав, що позика обслуговується належним чином, а тому не проблемна.
«Усі грошові кошти, видані банком як кредит, були використані для рефінансування заборгованостей в українських банках та для розрахунку на території України з українською юридичною особою — продавцем активу», — додав ексглава Укрексімбанку.
Також Мецгер заявив, що всю виявлену інформацію та документи, які підтверджують ведення Брюховецьким бізнесу в ОРДЛО та сплату податків у так званий місцевий бюджет окупантів, журналісти «Схем» мають надати слідчим СБУ для подальшого розслідування.
Контекст. У межах підготовки розслідування про Укрексімбанк команда «Схем» 4 жовтня зустрілася з главою банку Євгеном Мецгером для запису інтерв’ю. Під час розмови журналісти поставили запитання про багатомільйонний доларовий кредит, чим і розлютили керівника фінустанови.
Він наказав охороні відібрати в працівників програми всю техніку та видалити записи. Згодом увесь матеріал вдалося відновити.
Журналісти викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.
Пізніше Мецгер вирішив самоусунутися від виконання своїх обов’язків. Однак лише на період проведення розслідування. 8 жовтня йому вручили повідомлення про підозру за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.