Facebook Pixel

Інформацію треба передати до СБУ — реакція Мецгера на розслідування «Схем» щодо Укрексімбанку

Мецгер прокоментував надання кредиту в $60 млн на купівлю скандального Skymall бізнесмену з ОРДЛО. Фото: Facebook / Євген Мецгер

Мецгер прокоментував надання кредиту в $60 млн на купівлю скандального Skymall бізнесмену з ОРДЛО. Фото: Facebook / Євген Мецгер

Наразі тимчасово відсторонений очільник державного Укрексімбанку Євген Мецгер відповів на інформацію, яку висвітлили у своєму розслідуванні журналісти «Схем». За його словами, багатомільйонний доларовий кредит на купівлю скандально відомого столичного торгово-розважального центру бізнесмену Сергію Брюховецькому, який сплачує податки в так звану ДНР, банк надав після ретельної перевірки. Банкір додав, що документи, які здобули журналісти, треба передати в Службу безпеки України.

Мова йде про позику в $60 млн, яку Укрексімбанк дав двом компаніям Брюховецького на придбання ТРЦ Skymall. Фінустанова видала кредит під заставу самого центру, за право власності на який уже десятиліття точиться боротьба в декількох юрисдикціях.

Quote«Суть цього кредиту дуже проста: ми прокредитували компанію, яка купила торговий центр. Частиною угоди стало перекредитування в українських банках. Придбаний торговий центр, корпоративні права та майно оцінною вартістю понад $100 млн перебувають у заставі банку. Служба безпеки Укрексімбанку перевірила компанії, яким був наданий кредит. Жодних порушень законодавства з боку власників компаній не було виявлено», — заявив Мецгер.

Він додав, що позика обслуговується належним чином, а тому не проблемна.

Telegram Logo
Quote«Усі грошові кошти, видані банком як кредит, були використані для рефінансування заборгованостей в українських банках та для розрахунку на території України з українською юридичною особою — продавцем активу», — додав ексглава Укрексімбанку.

Також Мецгер заявив, що всю виявлену інформацію та документи, які підтверджують ведення Брюховецьким бізнесу в ОРДЛО та сплату податків у так званий місцевий бюджет окупантів, журналісти «Схем» мають надати слідчим СБУ для подальшого розслідування.

Контекст. У межах підготовки розслідування про Укрексімбанк команда «Схем» 4 жовтня зустрілася з главою банку Євгеном Мецгером для запису інтерв’ю. Під час розмови журналісти поставили запитання про багатомільйонний доларовий кредит, чим і розлютили керівника фінустанови.

Він наказав охороні відібрати в працівників програми всю техніку та видалити записи. Згодом увесь матеріал вдалося відновити.

Журналісти викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Пізніше Мецгер вирішив самоусунутися від виконання своїх обов’язків. Однак лише на період проведення розслідування. 8 жовтня йому вручили повідомлення про підозру за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Коментарі

Всі новини