Як Європа проживає карантин. Фото: Unplash
В Європі погіршується ситуація з коронавірусом, і в країнах не сидять склавши руки. Десь вводять локдаун, а десь намагаються уникнути карантинних обмежень. The Page розбиралося, як країни Європи переживають збільшення випадків COVID-19.
Карантин у Німеччині: локдаун
Альпійський регіон на півдні Німеччини оголосив про введення повного карантину, повідомляє ВВС.
Локдаун триватиме близько двох тижнів. Жителі громади Берхтесгеденер, що межує з Австрією, зможуть залишати домівки тільки з важливих причин. У Берхтесгеденері будуть закриті ресторани, школи, спортзали, готелі й кінотеатри, дозволять лише церковні служби.
Водночас у Берліні посилили правила носіння масок. Їх потрібно буде носити на десяти найбільш людних вулицях і на ринках Берліну. Якщо поширення коронавірусу посилиться, будуть введені інші обмеження.
Це перше подібне рішення в країні з моменту першої хвилі коронавірусу.
Карантин у Польщі: без Нового року
Польські міста Варшава, Познань, Ченстохова, Гданськ, Гдиня і декілька інших скасували масові свята на Новий рік.
Святкування скасували через те, що масові заходи сприяють поширенню коронавірусу, і тому що свята потребують фінансування, а пандемія завдала серйозної шкоди польській економіці.
У Польщі через обмеження закриті всі спортивні клуби, але деякі шукають альтернативні способи роботи. Клуб Atlantic в Кракові оголосив себе Церквою здорового тіла, оскільки на релігійні установи обмеження діють поки не так сильно.
«Оскільки фітнес-клуби не можуть працювати, сьогодні у нас пройдуть збори релігійної громади членів Церкви здорового тіла. Складно повірити? У цьому світі можливо все», – повідомила менеджер фітнес-клубу Марта Ямрош. За її словами, у клубу немає мети когось образити, там хочуть лише вижити та зберегти робочі місця.
Рішенням клубу зацікавилися правоохоронці, які влаштували перевірку в установі.
Карантин у Румунії: жорсткий масковий режим
У Румунії закривають школи, ресторани і кінотеатри. Навчання в школах і вишах перевели в онлайн. Так само там скасують концерти й спектаклі та заборонять збір людей в закритих приміщеннях.
Масковий режим діятиме мінімум до 2 листопада 2020 року.
Карантин у Чехії: готель для коронавірусу
У Празі відкрився перший готель, який призначений тільки для хворих на коронавірус. Гості можуть замовляти послуги та займатись формальностями через інтернет. Ще відвідувачі можуть консультуватися з лікарями в телефонному режимі. У готелі працює черговий лікар, в разі погіршення здоров'я адміністрація організує госпіталізацію.
Гості можуть замовити доставку їжі та прання. Речі потрібно буде скласти в окремий мішок і залишити за дверима номеру.
Контекст. Причиною локдауна в Україні може стати стрімке збільшення кількості хворих на коронавірус.