Американська фармацевтична компанія Pfizer заявила про 89%-у ефективність своїх антикоронавірусних таблеток у запобіганні госпіталізації та смертям пацієнтів із високим ризиком. У звіті виробника також вказано, що ліки виявилися дієвими і проти нового штаму «Омікрон», що швидко поширюється світом.
Pfizer заявила, що остаточні результати дослідження за участю 2250 осіб, підтвердили перспективні перші проміжні показники проти COVID-19: пероральний препарат скоротив сукупну госпіталізацію та смертність приблизно на 89% серед дорослих із високим ризиком за умови прийому одразу після появи перших симптомів коронавірусної хвороби. У дослідженні наголошується, що під час випробувань препарату жоден з учасників не помер.
Ба більше, окремі лабораторні випробування показали, що препарат зберігає свою ефективність проти штаму «Омікрон». Pfizer протестувала противірусний препарат на штучній версії ключового білка, який використовує «Омікрон» для самовідтворення.
«Це підкреслює потенціал ліків щодо порятунку життів пацієнтів у всьому світі, незалежно від того, були вони вакциновані чи ні… Нові штами, такі як Omicron, загострили потребу в доступних варіантах лікування для тих, хто заразився вірусом, і ми впевнені, що у разі схвалення це потенційне лікування може стати важливим інструментом, яке допоможе придушити пандемію», — заявив генеральний директор Pfizer доктор Альберт Бурла.
Таблетки Pfizer приймають разом із противірусним ритонавіром кожні 12 годин протягом п'яти днів, починаючи з моменту появи симптомів. Якщо пігулки схвалять регулятори, вони продаватимуться під назвою Paxlovid.
Виробник очікує отримання дозволу на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, а також інших регулювальних органів. Представники Pfizer також ведуть регуляторні переговори з країнами ЄС та Великої Британією.
Контекст. Наразі у США немає жодного дозволеного перорального противірусного препарату від COVID-19.
Раніше дозвіл на екстрене використання своїх таблеток для лікування коронавірусу в регуляторів запитувала компанія Merck & Co. Тим часом препарат цього виробника – молнуправір — виявився ефективним приблизно на 30%. Деякі вчені висловили стурбованість щодо можливих небезпечних побічних ефектів від таблеток компанії та подальших мутацій вірусу.
Ліки від Pfizer відрізняються від молнуправіру, вони працюють за інакшим принципом. Це частина класу препаратів, які називаються інгібіторами протеази, які нині використовуються для лікування ВІЛ, гепатиту С та інших вірусів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства