Facebook Pixel

Pfizer безкоштовно поділиться ліцензією на свої ліки проти COVID-19

Ще один фармгігант поділиться ліцензією на ліки проти COVID-19. Фото: Towfiqu barbhuiya / Unsplash

Ще один фармгігант поділиться ліцензією на ліки проти COVID-19. Фото: Towfiqu barbhuiya / Unsplash

Американська фармацевтична компанія Pfizer безкоштовно поділиться ліцензією на виробництво свого препарату для лікування COVID-19 Paxlovid із Патентним пулом лікарських засобів (MPP), який підтримує Організація Об'єднаних Націй, а MPP, своєю чергою, зможе надати субліцензію іншим виробникам. Початок розповсюдження ліків залежатиме від регуляторних органів та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це повідомляє The New York Times.

Виробники отримають формулу Paxlovid і зможуть продавати його в 95 країнах, що розвиваються, в основному в Африці та Азії, коли регуляторні органи цих країн дозволять препарат.

Зазначається, що угода Pfizer не стосується низки бідних країн, які сильно постраждали від вірусу. Бразилія, де рівень смертності від коронавірусу один із найвищих у світі, а також Куба, Ірак, Лівія та Ямайка, купуватимуть ліки безпосередньо у Pfizer, імовірніше за все, за вищими цінами.

Telegram Logo

Pfizer спочатку почне обмежене власне виробництво і планує до кінця цього року виготовити достатню кількість пігулок, щоб забезпечити курс лікування для 180 тис. осіб, що еквівалентно приблизно тижневому запасу для всіх інфікованих у Флориді в розпал хвилі штаму «Дельта». Компанія розраховує наростити виробництво до 50 млн курсів лікування препаратом у 2022 році. Pfizer уже заявила, що Paxlovid коштуватиме в бідних країнах дешевше, ніж у багатих.

Під час основного клінічного дослідження було виявлено, що препарат Pfizer дуже ефективний для запобігання важкого перебігу захворювання, якщо почати його вживати невдовзі після прояву перших симптомів.

Контекст. Раніше повідомлялося, що американський фармацевтичний гігант Merck погодився поділитися ліцензією на свій експериментальний препарат від COVID-19 «Молнупіравір» із Патентним пулом лікарських засобів (MPP), щоб надати ліцензію іншим виробникам.

Коментарі

Всі новини